Онлайн загрози в час війни: як захистити себе?

  28 лютого з метою розвитку знань підлітків щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі соціальним педагогом Світланою НЕЧАЙ  проведено інформаційне онлайн заняття для учнів 7-10 класів «Онлайн загрози в час війни: як захистити себе?»

 

 

 

Безпека держави- безпека народу

   

Із метою запобігання причетності неповнолітніх до вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із загрозою національній безпеці України під час воєнного стану, 26.02.2024 року соціальним педагогом Світланою НЕЧАЙ та інспектором ювенальної превенції Сахновщинського відділу поліції Іваном БЕСПАЛИМ  проведено інформаційно-просвітницьке онлайн-заняття «Правопорушення, скоєні підлітками, проти основ національної безпеки України та відповідальність». Слухачами були учні 5-10 класів, їх батьки/законні представники та педагогічні працівники Центру.

До річниці від початку повномасштабного вторгнення рф до України

24 лютого 2924 року з метою  вшанування Героїв війни росії проти України, які стали на захист нашої держави під час повномасштабного вторгнення росії, бійців та командирів ЗСУ; прищеплення патріотизму та почуття вдячності нашим захисникам у Центрі за участю учнів 1-10 класів проведено тематичні заходи.

Також учні – мешканці селища Сахновщина, відвідали алею пам’яті в парку селища «Вони загинули за Україну! Сахновщина пам’ятає», вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів.

 

 

До Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2024 року з метою розширення знань учнів про історію Міжнародного дня рідної мови, показати красу і велич української мови, формувати ціннісне ставлення до неї, виховувати почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб; формувати бажання досконало знати мову було проведено ряд заходів до Міжнародного дня рідної мови:

– онлайн-вікторину за участю учнів 5-9 класів на сайті “На урок”;

– учні взяли участь у Всеукраїнському конкурсі “Скарбниця народної мудрості”, нагороджені сертифікатами (освітній сайт “Всеосвіта”;

– долучилися до вікторини “Знавці рідної мови”, виготовляли малюнки та розучували вірші

 

Сто янголів дивляться на нас…

20 лютого 2024 року до Дня Героїв Небесної Сотні за участі учнів проведено низку тематичних заходів із ушанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

До Дня єднання України

16 лютого 2024 року з метою розширення кругозору, розвитку громадських якостей особистості; виховання в учнів любові до Батьківщини, поваги до державної мови, самоусвідомлення частиною українського народу, почуття відповідальності за майбутнє нашої держави з учнями Центру проведено тематичні заходи. Протягом заходів  учні долучилися до флешмобу “Прапор України” та “Долоньки єднання”, переглянуто презентації,  проведено вікторину. Учні обмінялися розповідями про те, яку вони особисто, їхні родини, односельці беруть участь у наближенні перемоги над ворогом, як ця загальна справа поєднує людей. На завершення переглянули відео українських зірок із роботами міжнародних аніматорів “Ой у лузі червона калина”.

До дня безпечного Інтернету

06.02.2024 до дня безпечного Інтернету, з метою розширення і поглиблення знань про безпечний Інтернет та соціальні мережі, обізнаності учнів про безпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання,  прищеплення етичних норм спілкування в мережі для учнів Центру проведено ряд заходів

Загальні рекомендації з кібербезпеки для учнів та батьків

Загальні рекомендації з кібербезпеки для учнів

/Files/images/kartinki/кібербезпека.jpg

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

7. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

8. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.


Поради батькам

1. Розташуйте комп’ютер вашої дитини в місці загальної доступності: їдальні або вітальні. Так вам буде простіше стежити за тим, що роблять діти в Інтернеті.

2. Звертайте увагу на те, які сайти відвідує дитина. Якщо у вас маленькі діти, знайомтеся з Інтернетом разом. Якщо у вас діти старші, поговоріть з ними про сайти, які вони відвідують, і обговоріть, що припустимо, а що ні у вашій родині. Список сайтів, які відвідує дитина, можна знайти в історії браузера . Крім того, ви можете скористатися інструментами блокування небажаного контенту, такими як, наприклад, безпечний пошук Google або безпечний режим на YouTube.

3. Розкажіть дітям про безпеку в Інтернеті. Ви не зможете весь час стежити за тим, що вони роблять в мережі. Їм необхідно навчитися самостійно користуватися Інтернетом безпечним і відповідальним чином.

4. Використовуйте налаштування конфіденційності та управління доступом до вашого розташування. На YouTube, Blogger, в соціальних мережах і на багатьох інших сайтах користувачі можуть розміщувати власний контент. Зазвичай автору надається можливість обмежити доступ до особистого блогу, фотографій, відео та інформації в профілі. Особливо важливо обмежувати доступ до таких даних, як ім’я, адреса або номер телефону, які дитина розміщує на загальнодоступних сайтах.

5. Зберігайте паролі в таємниці. Нагадуйте дітям, що паролі не можна нікому повідомляти. Також необхідно, щоб для дітей стало звичкою знімати прапорець «Запам’ятати мене» при вході в свій акаунт з комп’ютерів, встановлених, наприклад, у школі, Інтернет-кафе або бібліотеці.

6. Не довіряйте незнайомцям. Поясніть дітям, що не слід призначати особисті зустрічі з людьми, з якими вони познайомилися в Інтернеті, і повідомляти їм особисту інформацію, тому що незнайомці можуть видавати себе за когось, ким вони насправді не є.

7. Встановіть захист від вірусів. Використовуйте і регулярно оновлюйте антивірусне програмне забезпечення. Навчіть дітей не завантажувати файли з файлообмінних сайтів, а також не приймати файли і не завантажувати вкладення, що містяться в електронних листах від незнайомих людей.

8. Навчіть дітей відповідальної поведінки в Інтернеті. Пам’ятайте золоте правило: те, що ви не сказали б людині в обличчя, не варто відправляти йому по SMS, електронною поштою, в чаті або розміщати у коментарях на його сторінці в Мережі.

9. Оцінюйте Інтернет-контент критично. Те, що міститься в Інтернеті, не завжди правда. Діти повинні навчитися відрізняти надійні джерела інформації від ненадійних і перевіряти інформацію, яку вони з находять в Інтернеті. Також поясніть дітям, що копіювання і вставка змісту з чужих веб -сайтів можуть бути визнані плагіатом.

10. Отже, Інтернет-залежність є актуальною проблемою, дослідження якої зумовлене запитами суспільства, що пояснюється швидким темпом ро звитку комп’ютерних технологій, отриманням вільного доступу все більшої кількості людей до Інтернету. Але якщо батьки разом зі своїми дітьми будуть дотримуватись правил «Безпечного Інтернету» можна уникнути багатьох проблем.