Мова єднає націю

ВІТАЄМО учнів та педагогічних працівників КЗ “Сахновщинський навчально-реабілітаційний центр” ХОР із отриманням дипломів учасників онлайн-марафону “Мова єднає націю”. Ви неймовірні, талановиті та об’єднані українською мовою, любов’ю до Батьківщини та жагою до ПЕРЕМОГИ!

 

 

 

До Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2023 року, до Міжнародного дня рідної мови, з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності за участю учнів та педагогів у Центрі проведено низку заходів:
-вікторини, вернісажі малюнків;
-онлайн подорожі, відео заняття
Учні та педагоги долучилися до онлайн-марафону “Мова єднає націю”, створюючи ланцюг єднання словом.

 

 

До Дня Єднання

 

З нагоди Дня єднання, з метою розвитку громадських якостей особистості: патріотизму, самосвідомості, згуртування українців навколо національної ідеї
з учнями Центру проведені тематичні заходи:

-ознайомлення з історією виникнення свята, яке покликане згуртувати українців і показати, що ми-єдиний народ;

-діти виготовляли прапор України з кольорового паперу;

-запропоновано переглянути фільм «Ми –єдина Україна». Фільм дав відповіді на багато запитань,  і показав, що двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які не втрачають своєї значущості та актуальності;

– проведено онлайн-акцію «Долоньки єднання»;

-створення символічного ланцюжка єдності та миру. На блакитних та жовтих стрічках діти написали побажання миру та теплі слова про Україну;

-вернісаж дитячих малюнків “Україна понад усе!”

7 лютого – Міжнародний день безпечного інтернету

Шановні учасники освітнього процесу!
Громадська організація «Міжнародний центр захищеності в інтернеті «Стоп секстинг» запрошує бажаючих  з метою удосконалення компетентностей щодо основ безпечної поведінки дітей в умовах воєнного стану пройти безкоштовне навчання за програмами
“(Не)безпека в час війни” та “Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?”.
Інформація про навчання на сайті Edway:
https://edway.in.ua/uk/mpk/454/detail/
https://edway.in.ua/uk/mpk/444/detail/ .

 

Актуальні правила поведінки в інформаційному просторі для батьків

Актуальні правила поведінки в інформаційному просторі для дітей

До Дня Соборності України

 

З метою поглиблення знань про iсторичний Акт злуки українського народу, виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості та розуміння своєї ідентичності для учнів Центру проведено:

  • відеозаняття « 22 січня – День Соборності України» в якому висвітлено історичну довідку про День Соборності України, народні символи, визначні місця, краєвиди, вірші нашої Батьківщини.
  • конкурс малюнку “Синьо-жовтий прапор – єдність поколінь”.
  • фотоквест “Україна Єдина”

Готуємося до Різдва!

Напередодні канікул в Центрі проведено заходи  до Різдвяних та  Новорічних свят.

З метою збагачення знань учнів про обряди та звичаї українського народу, підтримання інтересу до фольклорної обрядової творчості,виховання любові до рідного краю, формування практичних умінь та навичок з виготовлення новорічно-різдвяних композицій, залучення учнівської молоді до джерел і процесу творення українського народного мистецтва, популяризації знань про дбайливе ставлення до природи учні Центру взяли участь у мініпроєкті «Новорічний сувенір».

Роботи виконані з різноманітних матеріалів, приваблюють оригінальністю та красою,створюють святковий новорічний настрій.

Екологічна акція «Допоможи пташці взимку»

Мета акції:

  • ознайомлення учнів із видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості;
  • розвиток гуманного ставлення  до  птахів та почуття відповідальності за довкілля;
  • виховання у дітей поваги та бережливого ставлення до природи рідного краю.

Діти разом з батьками виготовили годівнички різних типів та розмістили їх  на території власних домоволодінь. Учасники експериментували з матеріалами, формами, розмірами, стилями.

До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору

26 листопада учні та працівники Центру долучилися до вшануванняпам’яті жертв Голодоморів

У цей день о 16:00  учні та працівники Центру  долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання,   до традиційної  акції «Запали свічку», і засвітили вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися

25 листопада стартує Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

У період з 25 листопада по 10 грудня проходить щорічна Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства,

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями,

5 грудня – Міжнародний день волонтера,

6 груднявшанування памяті жінок, розстріляних в Монреалі.

9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією

Метою цієї акції є підвищення поінформованості суспільства,  мобілізації людей до змін, залучення активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлення питань, пов’язаних з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

 

 

 

Переглянути : https://www.youtube.com/watch?v=KOGksdxSvVw

 

В рамках акції Міністерство освіти і науки України рекомендує всім учасникам освітнього процесу пройти  безкоштовний електронний курс «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» Ресурс доступу: http://course.la-strada.org.ua/story_html5.html