Це важливо знати

1.Перед тим як розпочати читання, вибери
книжку, в якій розкривається зміст матеріалу, що ти
вивчаєш.
2. Пам’ятай, шо читання – одне з найважливіших занять у самоосвіті і ставитися до нього треба серйозно.
3. Слід урізноманітнювати  прийоми і способи читання.
4. Читаючи, думай,  шукай  головне, основне, найістотніше.
5. Не поспішай, «не ковтай» книгу, вдумайся в логіку і зміст того, що ти читаєш.
6. Домагайся, щоб кожне речення, кожне слово, термін, фраза були добре зрозумілі, не залишай незрозумілого.
7. Читай з олівцем у руках, роби потрібні помітки.
8. Обов’язково законспектуй прочитане.
9. Розпочату роботу доводь до кінця.
10. Не залишай книжку недочитаною – головне може’бути попереду.
11. Прочитавши, обдумай, чого навчила тебе книга.
12. Прочитане спробуй пов’язати з життям, з практикою, досвідом.
13. Не забудь пов’язати те, що читаєш з раніше вивченим і уявити його в системі знань.
14. Не поспішай кликати на допомогу інших, коли щось не зрозуміло. Намагайся розібратися самостійно.
15. Де потрібно — змушуй працювати й уяву.
16.Читай не тільки «зліва направо», а й повертайся до прочитаного: повторення — найкращий засіб закріплення прочитаного.
17. Навчись критично сприймати прочитане.

Читання в сім’ї посідає значне місце у вихованні дітей. Читання розвиває погляди дитини, формує світосприйняття і ту культуру почуттів, без якої неможлива гармонійно розвинута особистість.

 

  1. Книги розважають і захоплюють. Вони можуть спонукати нас сміятися і плакати. Вони втішають і відкривають нові можливості.
  2. Книги розвивають і збагачують нашу мову.
  3. Книги живлять уяву і вчать мислити образами.
  4. Книги ставлять нові й цікаві питання, які спонукають нас міркувати.
  5. Книги розвивають мислення. Вони є джерелом понять і нових ідей. Вони розширюють наш світогляд і наш світ.
  6. Книги дають знання про інші країни, те, як у них живуть інші люди, про природу, технології, історію і все під сонцем, що тільки може нас зацікавити.
  7. Книги розвивають здатність співпереживати. Вони дають можливість поставити себе на місце когось іншого і зрозуміти його відчуття.
  8. Книги дають нагоду замислитися, що таке «правильно» і «не правильно», «добре» і «погано».
  9. Книги можуть пояснити реальність і допомогти нам зрозуміти, як усе у світі пов’язане одне з одним.
  10. Книги доводять, що не завжди існує лиш одна відповідь на питання, і що на більшість речей можна поглянути з різних точок зору.
  11. Книги допомагають зрозуміти себе. Вони зміцнюють впевненість у собі тим, що доводять: інші думають і відчувають так само, як і ми.
  12. Водночас книги допомагають усвідомити, що ми всі різні. Читання творів, написаних у різні епохи, у різних культурах виховують терпимість і допомагають здолати упередження.
  13. Книги складають компанію, коли ми почуваємося самотніми. Їх легко носити з собою і можна читати будь-де. Їх також можна безплатно взяти у бібліотеці.
  14. Книги є частиною культурного надбання. Вони дають нам спільний читацький досвід і систему координат.
  15. Хорошу дитячу книгу можна читати вголос так, що нею насолоджуватимуться і малі, і дорослі. Тоді вона слугуватиме ланкою між поколіннями.
  16. Дитячі книги дають роботу багатьом людям: письменникам, ілюстраторам, редакторам, друкарям, графічним дизайнерам, коректорам, фотографам, бібліотекарям, видавцям, книгорозповсюджувачам… Дитячі книги збагачують культурне життя. Вони є важливим предметом культурного експорту, який робить нашу країну відомою іншим.
  17. Дитяча книга – це наше перше знайомство з нескінченним світом літератури, яке триватиме все життя.

Кажуть, в бібліотеці можна зустріти лише колекціонерів вугрів і невдах. Кажуть, бібліотека — це зовсім не модно, вона давно стала пережитком минулого. Але я думаю, точніше, я впевнений, що бібліотека не втрачає актуальності

5 ПРИЧИН ПІТИ В БІБЛІОТЕКУ

  1. Вільний вхід.
  2. Великий вибір книг і допомога
  3. Тиша, спокій, можливість сконцентруватися.
  4. Безкоштовний wi-fi
  5. Можливість завести знайомство.

 

Заповіді справжнього читача

 

  • Пам’ятай, що читання – одна з найважливіших, найпотрібніших, найсерйозніших робіт не “між іншим”.
  • Навчися користуватися змістом книги.
  • Хоча б одну з читаних тобою останнім часом книг читай з закладкою, помітками олівцем, повертайся іноді до прочитаного.
  • Закриваючи книгу, навіть прочитавши тільки частину її, подумай, що запам’яталося, схвилювало, налякало, утішило, вразило, здивувало.
  • Не залишай книгу не дочитаною без серйозних причин.
  • Постарайся самостійно розібратися у всьому, пояснення незрозумілих слів шукай у тлумачних словниках.
  • Книга добре і надовго запам’ятовується, якщо її розповісти другові, батькам.

 

 

Книга – одне з найбільших чудес, створеною людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
Сьогодні ми не знаємо хто написав першу книжку, як вона називалася. Книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для учня, дитини, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для учня, і для зрілого, досвідченого мужа. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить; хто багато читає, той багато знає.
Скільки книг треба прочитати, щоб бути освіченим, розумним, мудрим, щоб пізнати світ? Цього ніхто не знає. Читати потрібно все життя. Вік живи, вік учись.
Читають книги навчаючись, здобуваючи знання, читають і в час відпочинку.
Любов до книги з дитинства і продовжується все життя. Гарну книжку часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче.  Такими книгами є Біблія, “Кобзар” Тараса Шевченка та багато інших – вони ніколи не старіють. Вони – наші найперші порадники, друзі. Багато людей вважають книгу найкращим подарунком.
     Отож, шануймо, бережімо, читаймо книги, бо у них мудрість, розум, знання людства, які створювалися впродовж тисячоліть. Книга – найбільший винахід людства.


Бібліотека не залишає поза своєю увагою і трагічні сторінки в історії краю. До їх роковини розробляються уроки пам’яті: «Голодомор на Харківщині 1932 – 1933 роки». Поєднання масових форм роботи з індивідуальними бесідами за книгами, обговоренням проблем із життя району, нашого селища виховує у дітей відчуття своєї приналежності до ньго, відповідальності за майбутнє нашого краю. Виховання любові до рідного краю неможливе без виховання в учнів любові до рідної мови. Кожного року в Центрі проходять заходи по відзначенню роковин Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших видатних письменників, дні рідної мови.

 


Сьогодні дитину все складніше зацікавити книгою, залучити до читання, адже навколо стільки цікавого: комп’ютерні ігри, телевізор з його нескінченними мультсеріалами! Однак бібліотека закладу має своє неповторне обличчя і самостійно визначає пріоритетну стратегію у формуванні книжкових фондів бібліотеки.

Дитячі книжки — це дивовижний світ, який приховує безліч таємниць та загадок. І кожного разу, відкриваючи книгу, дитина стоїть на порозі нових відкриттів.


 

Бібліотека як потужний інформаційний центр сучасності. Тут ви можете багото чого пізнати та навчитися, наприклад;

 

як читати книжку,

 

як працювати над тематичними виписками ,
         як вчити вірш напам’ять,

 

         як працювати з книгою,

 

         як читати науково-пізнавальну літературу,

 

         правила користування бібліотекою,

 


 

Книги розвивають мислення, уяву, вміння мислити і міркувати. Читаючи книги, можна знайти ідеальний образ самого себе у вигляді яких-небудь героїв або реальних людей і згодом втілити цей образ у своєму житті.


 

Шановні батьки !

Бажаєте, щоб ваша дитина всебічно розвивалася, пізнавала світ, відчувала духовну єдність з родиною, мала інтерес до життя, до книги – читайте! А ще краще – читайте разом!

Чим більше ви самі читаєте вдома, тим більшою є ймовірність того, що ваша дитина полюбить книгу і буде добре навчатися в навчальному закладі.

Сподіваємося, що добірки порад «Як» і «Що» ЧИТАТИ стануть вам у нагоді!

 


 

У бібліотеці нашого закладу учні отримують відповіді на питання, які їх дуже цікавлять, а саме: права та захист дітей. Також діти користуються додатковою літературою та законами щодо прав людини.

Права дитини

· Конвенція прав дитини

· Декларація прав дитини

Інтернет-безпека для дітей

Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів – вони знають, що треба робити. Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами. У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ – це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника. Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником. Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання – це сприймається як “спам”, і звичайно засмучує користувачів мережі. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Інтернет-безпека для батьків

Батьки мають перебувати у близькому контакті з дітьми під час дослідження ними Інтернет-ресурсів.

Бібліотекам, школам, клубам слід навчати дітей безпечному користування Інтернет.

Дорослим не слід надавати приватну інформацію про дітей (фотографії, адреси, номер школи і класу) на сімейних або шкільних сайтах.

Дітей і підлітків слід навчати нести відповідальність за свою поведінку у мережі.

Немає нічого дивного, якщо діти знають про Інтернет більше за батьків. Попросіть їх навчити вас деяких речей у користуванні Інтернет; поговоріть з ними про те, що гарного і що поганого є у мережі.

Батькам треба навчитися не проявляти надмірної реакції, якщо вони побачать, що дитина переглядає небажані матеріали або порушує правила. Не сваріть і не наказуйте дитину, якщо вона розповіла Вам про неприємну зустріч в Інтернет. Вашою найкращою стратегією буде попрацювати разом, таким чином ви обидва зможете зрозуміти що трапилося, і як зробити, щоб це більше не повторювалося.

Досвід, набутий дітьми в Інтернет, може бути корисний для них у подальшому житті. Уміння зробити гарний вибір в Інтернет може навчити дітей критично ставитися до проблем, з якими їм доведеться зустрітися у подальшому житті.

Оскільки діти часто є більш “продвинутими” користувачами, ніж дорослі, для них не є складністю зареєструватися у он-лайнових іграх або у “чатах”. Вони не розуміють наслідків відкриття персональної інформації чужинцям. Як правило, дітям не слід надавати персональну інформацію незнайомцям без дозволу батьків. Ця інформація включає ім’я, адресу електронної пошти, поштову адресу, фотографію, номер школи і класу і таке інше. Розкажіть дітям про небезпеки, до яких призводить надання персональної інформації, і роздрукуйте для них головні правила он-лайнової подорожі мережею.

Інтернет-ресурси «Права дітей»

· Онляндія – портал для батьків, дітей, вчителів

http://www.onlandia.org.ua/

· Український фонд “Благополуччя дітей”

http://www.childfund.org.ua/

· Конвенція про права дитини

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=995_021

· Права дітей

http://www.kidrights.kherson.ua/library/Prava/index.php

· Інформаційно-правовий портал для дітей та молоді

http://pravaditej.org.ua/

· Урядовий портал

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=29587

· Громадський моніторинг виконання конвенції ООН про права дитини в Україні

http://www.childrights.in.ua

· Захист прав дітей

http://ditu.ks.ua

· Блог про захист прав дітей

http://pravaditey.blox.ua/2011/06/Tsikavi-sajti-pro-zahist-prav-ditej.html

· Родина для дитини

http://www.familiesforchildren.org.ua

· Представництво міжнародної благодійної організації «Кожній дитині» в Україні

http://www.everychild.org.ua

· Міжнародна благодійна організація “Надія і житло для дітей”

http://www.hopeandhomes.org.ua

· Всеукраїнська громадська організація захисту дітей

http://www.children-ukraine.org/index.html

· Державний департамент з усиновлення дітей

http://ditu.gov.ua/

· Нормативні акти України. На сайті наданий вільний доступ до більшості законів і підзаконних актів України і різної аналітичної і довідкової інформації

http://www.nau.kiev.ua/

· Харківська правозахисна група. Правозахисні кампанії, методики і рекомендації захисту прав людини, новини, періодика з прав людини

http://www.khpg.org