Національно-патріотичне виховання

Відвідування виставки в Сахновщинському краєзнавчому музеї. «Цикл Новорічних, Різдвяних свят та їх традиції святкування».

Мета: ознайомити учнів з виставкою робіт Сахновщинського краю учнів 5 класу нашого центру, викликати зацікавленість, пробудити інтерес до народної творчості, пригадати колядки, щедрівки, посівалки, продовжити вивчати звичаї, традиції, обряди українського народу, пов’язані із Святвечором, Різдвом, Маланкою, Василем, Водохрещам.

Заняття з народознавства «Народні символи України»

Мета:   Закріпити знання дітей про Україну, її державні символи, ознайомити  із народними символами країни. Розвивати інтерес до України, бажання спілкуватися рідною мовою, пізнавальний інтерес до народних символів. Виховувати у дітей глибокі почуття любові до Батьківщини, її культури та традицій, пробуджувати інтерес до історії виникнення народних символів країни.

Година спілкування «Мій рідний край – моя земля»

Мета: прищеплювати любов до рідного краю, знайомити з традиціями і звичаями українського народу, виховувати почуття патріотизму.

Краєзнавча мандрівка «Всім серцем любіть Україну свою»

З метою поглиблення знань учнів про нашу державу Україну, формувати національну свідомість школярів, виховувати патріотів рідної держави

Єкскурсія до історико-краєзнавчого музею селища Сахновщина за темою «Моя Сахновщина»

Виховувати почуття любові до малої Батьківщини, бажання вчитися й працювати на її благо, примножувати  її багатства;

Розвивати естетичне  почуття, ціннісне ставлення до історичних надбань українського народу, та здобутків сьогодення;

Вчити шанувати пам’ять про земляків та поважати зроблене ними.

Година народознавця «Обрядові свята зими»

З метою закріпити знання дітей про зимові свята, розширити знання про світогляд українського народу, виховувати любов і пошану до історичного минулого України, бажання дотримуватись традицій та зберігати обряди наших пращурів з учнями 8 класу було проведено годину народознавця “Обрядові свята зими”.

Поетична сторінка «Моя вишнева Україна»

Мета:

  • розширити знання здобувачів освіти про літературну спадщину українського народу
  • розвивати навички виразного читання поетичних творів
  • сприяти моральному, духовному та естетичному вихованню формуванню активної життєвої позиції
  • удосконалювати комунікативну компетентність
  • виховувати любов до рідної землі, почуття гордості за свою Батьківщину

Відео заняття «Стежинами українських казок»

З метою розширити поняття про українську народну казку з учнями 1 класу було проведено відеозаняття   «Стежинами українських казок». Діти розвивали зв’язне мовлення;вчилися відповідати на запитання;виховували позитивно-моральні якості на прикладах героїв казок.

Виховна година  «Наша Вітчизна – Україна»

10 грудня було проведено виховну годину на тему : “Наша Вітчизна – Україна”.

Мета заходу: поглибити знання учнів про нашу державу, продовжувати ознайомлювати із національними символами України, формувати національну свідомість школярів, розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, увагу, виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого та сучасного

Відеоурок «Славетні імена України»

Третього грудня з учнями 8 класу було проведено відеоурок на тему «Славетні імена України». Метою заходу було: розширити уявлення учнів про Україну як спільноту гідних, працьовитих, талановитих людей; ознайомити з досягненнями видатних людей України; виховувати почуття гордості за свій народ.

Гра  «Козацькі розваги»

Мета: поширити знання учнів про славетних лицарів із степів України – козаків. Спонукати особистості до осмислення себе як частини – краплинки козацького роду. Виховувати патріотичні почуття до рідної землі, людей. Розвивати фізичні якості дітей: спритність, кмітливість, активність.

Тема:  Показ документальної стрічки «Січ» із обговоренням

Мета :

–         духовно-патріотичне виховання українців, перетворення їх на свідомих державно-орієнтованих громадян з активною патріотичною позицією;

–         піднесення статусу захисників України;

–         підтримка військовослужбовців – ветеранів АТО та побажання  їм повертатися до цивільного життя тощо.


Виховна година «Моя Батьківщина – рідна Україна»

Мета: Розширити знання учнів про Батьківщину, формувати громадянські якості: патріотизм, людяність, працьовитість; соціальну та загальнокультурну компетентність; національну свідомість школярів; розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держави, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше         користі  рідній Україні; формувати активну громадянську        позицію, почуття любові до рідного краю, гордості за  його людей, заохочувати творити добро, вирости гідними громадянами своєї держави. Виховувати повагу до державних символів,  розширювати пізнавальні інтереси школярів.

 


Відео-подорож «Україна моя вишивана»

Мета розширити знання про  один із видів народно–декоративного мистецтва– вишивку, познайомити з національними символами вишивки та оберегами (вишитими рушниками, символікою кольорів, елементів, візерунків),виховувати шанобливе ставлення до українських національних обрядів, традицій, почуттів.