Калейдоскоп бібліотечних справ

У січні у бібліотеці Центру відбулися онлайн заходи, присвячених історії України. Учні переглянули презентацію цікавих фактів, а саме: «Гора Кайлас: таємнича вершина», «Соборна Україна – наша гордість», до Дня затвердження  Державного прапора України « Синьо-жовтий символ свободи», «Крути: подвиг і трагедія», а також презентацію до дня дітей-винахідників.

 

Для учнів початкових класів було проведено презентації цікавих казок:                      «Зайчикова хатинка», «Червона шапочка»

Добірка матеріалів була цікавою, діти з задоволенням переглянули презентацію. Усі заходи були проведені у цікавій та пізнавальній формі.

Бібліотекарем Центру, спільно з учителями та вихователями була проведена перевірка стану підручників у режимі онлайн. Стан підручників-задовільний, недоліки усунені.


Калейдоскоп бібліотечних справ
У грудні у бібліотеці Центру відбулися онлайн заходи, присвячені до свят, Святого Миколая, Різдва та Нового року, учні переглянули презентацію з бібліотекарем Центру.

Під час заходів було проведено онлайн виставку «Різдвяна казка», учні Центру взяли участь у конкурсі малюнків до Різдва,  які потім продемонстрували в онлайн режимі.

Разом з учнями 9-10 класів переглянули презентацію  на тему: « Цікаві факти про шкільні предмети».

фото

Під час підготовки до заходу, учні виготували малюнки які  продемонстрували в онлайн режимі.

( ФОТО МАЛЮНКІВ)

Для учнів 6-10 класів буда проведена презентація про містичні місця планети «Загадка та містика».

Добірка матеріалів була цікавою, діти з задоволенням переглянули презентацію.


До Дня пам’яті жертв Голодомору у бібліотеці Центру було проведено онлайн захід для учнів 5-10 класів «Вогонь скорботи в серці навіки».

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу.

Мета заходу:

Розповідь учням про трагедію голодоморів 1932-1933 років в Україні.

Вшанувати пам’ять жертв голодомору.

Виховувати в учнів почуття патріотизму та громадянської відповідальності.

Захід відбувся у Zoom. Учні разом з бібліотекарем, класними керівниками та вихователями  переглядали відеопрезентації про голодомор1932-1933 років. Читали вірші та оповідань про голодомор  та обговорювали запитання з учнями, щоб краще зрозуміти трагедію, та відчути біль і страждання людей, які пережили голод.

Відеопрезентація містила інформацію про причини, перебіг та наслідки голодомору. Учні дізналися про те, як голодомор знищили мільйони людей на Україні.

Захід пройшов у емоційній атмосфері. Учні активно брали участь в обговоренні.

 

Під час заходу було проведено онлайн виставку книг та матеріалів про голодомор.

Під час підготовки до заходу, учні виготували малюнки які  продемонстрували в онлайн режимі.

У листопаді у бібліотеці Центру відбулися онлайн заходи, а саме; «Толерантність у сучасному світі», « У центрі всесвіту – дитина», цікаві факти про Египет та «Королеви України»,учні переглянули відео з бібліотекарем Центру.


З 01 жовтня по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проходив Всеукраїнський місячник, під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» Підготовка до місячника шкільних бібліотек розпочалася заздалегідь. Був розроблений план  заходів про  різноманітні форми роботи з учнями.  А саме:

Назва заходу Дата проведення Цільова аудиторія
1. Інформування учнів про проведення Всеукраїнського місячник шкільних бібліотек – 2023 03.10.2023 1-10 кл.
2. Віртуальна виставка «Україна від подиху століть до сьогодення» 05.10.2023 1-10 кл.
3. Конкурс малюнку «Моя Україна» 12.10.2023 2-6 кл.
4. Онлайн розповідь учням«З історії українського козацтва» 04.10.2023 5-10кл.
5. Онлайн бесіда на тему: «Як виховати в собі любов до читання» 11.10.2023 2-6 кл.
6. Демонстрація патріотичних відеороликів «Українці, які прославляли і прославляють нашу державу» 23-27.10. 2023 1-10 кл.
7. Розміщення матеріалів щодо проведених заходів на сайті бібліотеки Центру. 27-28.10. 2023  

Місячник шкільних бібліотек “Вірю в майбутнє твоє, Україно!” став важливим етапом у вихованні патріотизму серед учнів. Заходи, проведені в рамках місячника, сприяли формуванню у дітей любові до України, її історії та культури.

У вересні 2023 року, бібліотекарем Центру було проведено низку онлайн заходів до знаменних дат, а також читання онлайн казок для початкових класів та перегляд цікавих фактів  для старшокласників. А саме:

Ознайомлення учнів 1 та 2 класів з бібліотекою, онлайн екскурсія.

 • Захід «Казкова країна» читання онлайн казок учням. «Колискова для ведмедів», «Колосок», «Заєць та Їжак» а також казка на замовлення учнів 3-х класів «Колобок». Онлайн екскурсія до музею Центра для учнів 3-х та 4-х класів.

-До Міжнародного дня миру «Хай буде мир у нашій рідній Україні» онлайн презентація для учнів 5-го та 6-х класів.

-До Дня партизанської слави онлайн презентація «В пам’яті на завжди” для учнів 9 та 10 класу.

-До Дня пам’яті жертв Бабиного Яру « Трагедія Бабиного Яру», онлайн розповідь для учнів 10 класу.

-Літературна онлайн зустріч до дня народження В.О Сухомлинського «Серце віддаю дітям»- для учнів 8 та 10 класів.

-Захід до Всеукраїнського дня бібліотек: онлайн виставка « Новинки бібліотеки»    для учнів 5-10 класів.

22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят , роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України. Офіційно святкувати День соборності почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки

Виставка у бібліотеці Центру


Виставка творів відомих українських письменників  минулого і сучасності (19, 20, 21 століття) які боролися за рідну мову, за літературу і саме через любов до творчості, через патріотизм страждали. Вони зробили великий крок у розвитку української культури та українського слова.

ВІДОМІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ

 1. Тарас Григорович Шевченко
 2. Ліна Василівна Костенко
 3. Леся Українка
 4. Василь Семенович Стус
 5. Павло Григорович Тичина
 6. Іван Якович Франко

8.Олесь Терентійович Гончар

 1. Сергій Вікторович Жадан
 2. Любко Дереш
 3. Юрій Романович Іздрик

Найважливішим завданням бібліотеки Центру є якісне і своєчасне забезпечення підручниками усіх учнів.

У вересні 2022/2023 навчального року бібліотекою центру була здійснена видача підручників. На сьогоднішній день учні на 74% навчальною літературою, яка має добрий стан, в тому числі 189 підручників видано батькам для онлайн навчання.


У бібліотеці Центру був проведений захід до Міжнародного дня заповідників і національних парків під гаслом «Природа – наш дім, а ми – господарі в нім», завдяки якому учні розширили знання про значення природи у житті людей та їх вплив на навколишнє середовище, прослухали аудіозапис «Голоси птахів».Захід мав на меті формувати основи екологічної культури; ознайомити із заходами щодо охорони природи в Україні; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї та бажання прийти їй на допомогу, виховувати почуття особистої відповідальності за природу рідного краю, своєї Батьківщини.

Старий Новий рік чи Маланка

Початок січня  – це святковий період, наповнений традиціями, співами та смачною їжею. Від новорічного столу всі йдуть на пісну різдвяну кутю, потім на щедру кутю на Маланку. Замикає святковий марафон Водохреще. Приємні клопоти були в цей період у бібліотеці Центру. Разом з учнями вивчали традиції народних свят. Діти початкових класів теж прийшли із своїми щедрівками.

День Соборності України

22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.  З нагоди цієї важливої історичної дати у бібліотеці Центру пройшли пізнавальні заходи з метою відродження паростків духовності, пробудження у своїх користувачів зацікавленості  до поглибленого вивчення iсторiї  та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності..

Завідуюча Бібліотекою Центру  розповіла учням про історію цього свята та звернула увагу на книжкову виставку «Це моя Україна, це моя Батьківщина», розділи якої присвячені пам’ятним подіям січня.

Голокост- лихо століття

27 січня в усьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

До цієї скорботної дати у  бібліотеці Ценру завідуюча бібліотекою разом з учнями організували тематичну полицю книг та стінгазету «Голокост – його не можна забути».  (ФОТО)

«Пам’ятаємо про Крути»,

29 січня, у бібліотеці Центру вшанували пам’ять героїв Крут, які боролися та загинули за вільну Україну. Учні Центру виготовили стінгазету, а також переглянули документальний фільм «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія». Після перегляду фільму учні разом з вихователями переглянули книжкову виставку: «Крути. Бій за перемогу».

 

               «ТВОРИ ДОБРО – ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ»

Меценатство та благодійність – одні з найповажніших рис поціновувачів книги, які докладають зусиль до наповнення інтелектуальної скарбниці. Приємно, що дарування книг стало доброю традицією у стінах нашої бібліотеки. Ціле книжкове багатство нещодавно подарували нам люди, які мають щирі серця, сповнені любові та  духовних цінностей. Ми всі дуже вдячні за такий неочікуваний і приємний подарунок.

                    «Побачення в бібліотеці»

Найромантичніше свято року – День Святого Валентина. У цей день хочеться сказати комусь найкращі у світі слова.

Біліотекою Центру був провединий захід до Дня Святого Валентина, де старшокласники ознайомилися з твором В.Шекспіра  «Ромео і Джульетта».

На жаль, для обох цих героїв любовна пригода стала трагічною. Як би там не було, це тільки підтверджує, що Ромео і Джульєтта були людьми надзвичайно безпосередніми, які становлять особливу цінність. Автору однойменного твору вдалося забезпечити своїх героїв дивовижними рисами, які були одночасно зрозумілими для всіх і яскравими, такими, які справляють сильне враження. Учні нашого Центру були вражені такими сильними почуттями героїв п’єси.

 «Життя, обпалене війною»

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У бібліотеці Центру пройшла година мужності «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя». Учні дізналися про події та героїв страшної афганської війни, а із почутих розповідей зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі- це війна, і що ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав. Виконували свій інтернаціональний обов’язок і наші земляки, про героїзм яких також згадували, а завідуюча бібліотеки познайомила учнів з літературою про воїнів-афганців. Читачі хвилиною мовчання вшанували пам’ять про наших співвітчизників, які віддали своє життя на чужій війні, а також переглянули документальний фільм «Мій біль-Афганістан». Учні малювали малюнки, на яких зображені солдати цієї жахливої війни.

День єднання

Свято День єднання відбулося у бібліотеці колоритно та цікаво. Учні старших та молодших класів об’єдналися разом, щоб виготовати стінгазети та різноманітні святкові інсталяціі.

 «Реквієм Небесній Сотні»

«Небесна Сотня у вирій полетіла…». Під таким гаслом пройшла година пам’яті у бібліотеці Центру. Було проведено виставку-реквієм «Герої не вмирають», а також інсталяцію під назвою «Чисті душі, що злетіли в небо»

Кожного року 19 грудня ми відзначаємо улюблене всіма дітьми свято День Святого Миколая. Бібліотека Центру бере участь у підготовці до свята, «Чудотворцю Миколай, ти усіх оберігай».

«Поспіщайте творити добро!» під таким гаслом у бібліотеці Центру відбулося засідання круглого столу, дискусії про роль волонтерів в житті суспільства.

Волонтерство – це розмір твоєї душі, це відчуття, коли віддаєш щось своє, власне і радий поділитися тим…

Учні Центру приготували подарунки для волонтерів – вітальні листівки.

Грудень почався тематичними виставками у бібліотеці до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та  «16 днів проти насильства». Учням Центру розповіли про види домашнього насильства, а також про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї, куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства. Учні переглянули відеоролик «У чому причина насилля серед дітей», ознайомились із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми та міжнародними документами в галузі захисту прав людини.

Всі хлопчики й дівчатка люблять солодощі. Що може бути краще за яскраві барвисті льодяники, шоколадні цукерки і смачне морозиво?! Ці ласощі – важлива частина щасливого дитинства.

Головні герої Льодяник та Цукерка, які завітали до нас у гості, теж дуже люблять солодке і з нагоди чудового свята Всесвітнього дня дітей старшокласники організували для молодших учнів у бібліотеці Центру  захід – День захисту ласунів у «Солодкоїжчиному королевстві», а також провели конкурс малюнків  «Наше щасливе дитинство».

16 листопада у бібліотеці нашого Центру відбувся захід  «Запали вогник толерантності», присвячений Міжнародному дню толерантності.

Учні 5-9-их класів познайомилися зі значенням терміну «толерантність» переглянули мультфільми «Подарунок», «Камінь,ножиці,папір», взяли участь у відеовікторині.

Обговорили  ситуації щодо прояву толерантності та булінгу на прикладах літературних героїв. Наприкінці заходу усі присутні разом склали «Квітку толерантності».

 


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

До Дня пам’яті жертв голодоморів у бібліотеці Центру було підготовлено меморіальну викладку «Чорні сторінки історії України» та виготовили інсталяцію на тему: «Сповідаю жалобу сумну».

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

 КРАЄЗНАВСТВО: ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ

Саме любов до рідного краю, захоплення його історією та бажання її вивчати і досліджувати об’єднали нас у краєзнавчому музеї села Лигівка.

Історія свят – це, мабуть, найцікавіша сторінка світової культури. Свята бувають різні — релігійні, державні, професійні, сімейні. Кожне свято — це радість, щире спілкування, розваги та частування.

Усі вони пов’язані з давніми традиціями та визначними історичними подіями.

План проведення всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Краєзнавство: традиції та цінності

Дата Заходи клас Відповідальний
04.10 Відкриття всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

 

Ознайомлення дітей із планом заходів.

 2-9 кл

 

класи

Завідуюча бібліотекою
06.10 Екскурсія до Краєзнавчого музею села Лигівка.  4-9 класи Завідуюча бібліотекою
07.10 Конкурс малюнків «Свята моєї Батьківщини». 3-5 класи Завідуюча бібліотекою
12.10  Проведення конкурсу  «Питання – відповідь», державні, народні,  церковні та професійні  свята. 7-9 класи Завідуюча бібліотекою
19.10 Вікторина на конкурс «Найкращий знавець українських традицій» 7-9 класи Завідуюча бібліотекою
21.10 Виставка «Мій рідний край». 2-9 класи Завідуюча бібліотекою
22.10 Закриття всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, нагородження переможців  у  конкурсах, та найкращого      знавця українських традицій та цінностей».  2-9 класи Завідуюча бібліотекою

Малюнок на асфальті  до дня миру

Вишиванки – свято української душі

День вишиванки – всеукраїнське свято краси, барв та національного колориту, покликане зберегти традиції створення та носіння вишитого одягу, збереження українських цінностей. З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки у бібліотеці Центру діти підготували куточок, в якому відобразили своїми малюнками українські вишиванки.

 

Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб    від нещастя весь світ вберегти!

 

Чорнобильський вітер по душах мете.

                                                            Чорнобильський пил на роки опадає.  

                                                        Годинник життя безупинно іде. …    

Лиш пам’ять, лиш розум усе пам’ятає.

 

26 квітня – одна з найтрагічніших сторінок в історії нашого народу. Чорний день в історії України. Це день, коли Чорнобиль став відомий усьому людству. Гірка слава, як полин.

26 квітня 1986 року − день, який став тією гранню, яка розділяє наше життя до і після…

Чорнобиль… Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.

Саме під таким лейтмотивом пройшла низка годин спілкування та заходів у нашому Центрі. Діти переглядали історичні відеоматеріали, а потім малювали малюнки та виготували стінгазету, в якій передали усю біль та жахіття тієї катастрофи. Час невпинно йде вперед. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, про яку з болем і сльозами згадуємо сьогодні. Але усіх об’єднує бажання, щоб більше ніколи й ніде у світі не повторилося подібне лихо.

 

    Роки війни – століття пам’яті

 

Напередодні Дня Пам’яті та примирення , вшановуючи  героїв війни, у бібліотеці Центру відбулися традиційні заходи, присвячені цій знаменній даті. Це: година пам’яті «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги», бесіда-спомин «Доки пам’ятаємо – живемо», історично-патріотична година «В сірім небі кружляли лелеки, а земля – в димовищі війни». Діти нашого Центру виготовляли інсталяції та малювали малюнки.

 Виставка дитячих малюнків та виробів

    

 

 

Вітаю Вас на сторінках нашої  бібліотеки

Перші березневі дні на українській землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.  Щороку в бібліотеці нашого Центру відзначають  день народження Кобзаря. З нагоди 207-ї річниці від дня народження поета разом з учнями провели літературний квест  «Натхненні генієм твоїм, Кобзарю». Учасники квесту в цікавій ігровій формі пригадали, що знають про життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка та дізналися нове; показали, як уміють декламувати та логічно мислити; які вони кмітливі, творчі, уважні та спостережливі. Також для присутніх була представлена книжкова виставка «Слово Кобзаря – джерело невмирущого духу» Емоційно  пройшов конкурс читців  під назвою «Слухайте голос безсмертний Тараса». Захід пройшов у теплій атмосфері  і ми переконані, що Шевченківські дні надовго запам’ятаються читачам нашої бібліотеки.

   

  З 15 по 25 березня у бібліотеці Центру  проходив  «Тиждень  дитячої та юнацької книги». Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, конкурсів згідно розробленого плану, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

Було проведено конкурс малюнків,де  участь брали учні 1-4 класів. Проводився рейд перевірки підручників. Згідно з планом для учнів Центру  було організовано екскурсію до  бібліотеки Центру, де вони познайомилися з різною літературою та виставкою до свята, взяли участь в конкурсі «Казкові загадки», розповіли як поводитися з книгою. Учні переглянули відеофільм «Як створюється книга»,

Для найменших учнів було проведено захід «Казкові зустрічі». Також був проведений конкурс для  учнів 5-9 класів «Стежками казок»,де діти змагалися на кращого знавця казок. З учнями 9-го класу виготували стінгазету  присвячену «Тижню  дитячої та юнацької книги».

24.03 відбулося закриття  «Тижня  дитячої та юнацької книги», де учні 1-9 класів  отримали «Подяки» та призи за участь у святі. Головний приз « Найкращий читач бібліотеки» розділили між собою учні 9 класу Зубатова Тетяна та Костильов Дмитро.

 

                      План проведення заходів

 

Дата Заходи клас Місце проведення
15.03 Відкриття тижня книги.  1-9 кл. Бібліотека
15.03 Конкурс малюнків “Мої улюблені казки»  4-6 кл.  
16.03 Проведення конкурсу читців «Тарасовими шляхами»  5-9 кл. Бібліотека
17.03 «Як народжується книга» (розповідь бібліотекаря та перегляд відеоматеріалів)  1-4 кл. Бібліотека
18.03 «Стежками казок» (перегляд казок)  1-2 кл. Бібліотека
19.03 «Чого навчили мене мультики?»(обговорення мультиків «Фарбований лис», «Круть і верть», «Хоробрий заєць», «Незнайка»)  3- 4кл. Бібліотека
22.03 «Чого навчили мене мультики?»(обговорення мультиків «Фарбований лис», «Круть і верть», «Хоробрий заєць», «Незнайка»)  3-4 кл. Бібліотека
23.03 Виставка « Країна казкова – країна книжкова»  1-4 кл. Бібліотека
23.03 Рейд перевірка підручників   1-9 кл. Бібліотека

 

Учнівське самоврядування

24.03 «У казки на гостинах» (літературний турнір, « з якої казки»?)  5-7 кл. Бібліотека
24.03 КВК «Українські казки,легенди,загадки,прислів’я».  5-9 кл. Бібліотека
25.03 «Стежками казок» (перегляд казок)  1-4 кл. Бібліотека
25.03 Літературна вікторина на конкурс «Найкращий читач школи»  5-9 кл. Бібліотека
  Нагородження  переможців  у  конкурсах.

 

Нагородження « Найкращого читача Центру».

 4-9 кл. Бібліотека

 

Готуємося  до вікторин

Наші улюблені письменники

Казкові герої 4 клас

Перегляд казок

“Найкращий читач”

Нагородження

Закінчення “Тижня дитячої та юнацької книги”


Мій край чудовий – Україна!

Тут народились ти і я.

Тут над ставком верба й калина,

Чарівна пісня солов’я.

«З Україною в серці» –  під таким гаслом пройшов захід у бібліотеці разом з учнями 3-А класу і вихователем Козуб Ю.Г. метою якого було поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; формувати національну свідомість учнів; розвивати пізнавальні інтереси ; виховувати любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави.

До Дня Святого Валентина, який відзначався 14 лютого, бібліотека нашого Центру, разом з учнями провела майстер-клас  з виготовлення привітальних листівок – валентинок, які потім учні із задоволенням подарували своїм вчителям.

у бібліотеці Центру пройшли заходи, присвячені вшануванню подвигу українців, загиблих під час Революції Гідності, а саме: виставка-реквієм «Герої не вмирають. Просто ідуть в небеса», «Небесна Сотня у вирій полетіла…». Бібліотекар розповіла учням хронологію подій Революції гідності від перших мирних днів  на Майдані до відкритого протистояння протягом трьох діб лютого 2014, коли відходили у вічність українці, віддаючи власні безцінні життя заради нової омріяної України. Діти старших класів взяли участь у виготовленні інсталяції – «Небесна Сотня у вирій полетіла…», яку потім розмістили на загальний огляд в холі нашого Центру.

Одне з найважливіших завдань – залучення дітей до трудової діяльності, виховання працелюбності та вміння долати труднощі..У нашому Центрі відбувся захід: «Тиждень трудового навчання», у якому бібліотека теж взяла участь. У приміщенні бібліотеки була оформлена виставка для учнів на тему: «Вмію шити, в’язати, вишивати, готувати» , « Вироби з дерева та заліза».

До Міжнародного Дня рідної мови у бібліотеці триває конкурс « Казкар». Учні п’ятих класів виготовляють книжечки, у яких записують  свої вигадані казки. Ці маленькі шедеври учні планують подарувати першокласникам на згадку.

21 січня – національний день обіймів. Це свято підкреслює важливість турботи, уваги, підтримки, зміцнює взаємовідносини дітей та дорослих. Відзначати його можна в тихому дружньому колі.

На жаль, в умовах епідемії та через карантинні заходи у наших учнів не було можливості вдосталь наобійматися один з одним та з їхніми вчителями. Саме тому, учні нашого Центру підтримали ідею створити інформаційний стенд «Обійми звірятко та свої улюблені книжки». З бібліотечних фотоархівів з учнями розробили підбірку пам’ятних світлин, своїх обіймів, пригадали приємні моменти до карантину.

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У бібліотеці Центру  відбувся захід на тему:  «Бабин Яр – життя і смерть поруч», на якому відбулося ознайомлення учнів з трагічними сторінками цієї жахливої історії.

Напередодні відзначення в Україні дня пам’яті героїв Крут, у бібліотеці Центру було проведено низку тематичних заходів: «Пам’ятаємо про Крути»,  «Крути – молода кров». Учні переглянули документальний фільм про події, які відбулися 29 січня 1918 року. Бій під Крутами  – це героїчна й водночас трагічна подія. Бібліотекарем Центру була представлена книжкова виставка «Герої Крут – наша слава, наша історія».

З 18 по 22 січня у нашому Центрі проходив «Тиждень здоров’я» на тему «Воду, повітря та сонце, ми бачимо не лише у віконце». Учні 5-х класів, під керівництвом виховательки Орел В.П. та бібліотекаря виконували  цікаві та креативні завдання. Захід проводився на подвір’ї. Було проведено багато ігр для зміцнення здоров’я учнів. Діти були раді, що весело провели час.

Новий 2021 рік у бібліотеці Центру почався заходом до Міжнародного Дня «Дякую», учні 8 та 9 класів приготували листівки для дітей 1 та 2 класів, під назвою «Просто так».

 

Загадкове асорті «Якщо мудрий, відгадай» було проведено з учнями 3-5 класів. Загадки – чудовий варіант для розвитку дитини. Під час проведення заходу  відбулося знайомство з різними видами загадок.  Діти демонстрували свої знання, розвивали кмітливість, аналітичне мислення.

У грудні в бібліотеці було проведено низку заходів та тематичних виставок.

 • До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
 • До Міжнародного дня волонтера.
 • До дня Збройних Сил України.
 • До Міжнародного дня гір.
 • До дня Святого Миколая Чудотворця.

Тематична бесіда – застереження «Снід: подумай про майбутнє – обери життя». У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. У бібліотеці створена і діє виставка «Захисти себе від ВІЛ»

5 грудня — Міжнародний день волонтера. У бібліотеці  Центру відбулась година доброти «В ім’я добра і милосердя». Учні 5-х класів виготовили привітальні листівки для наших волонтерів які проводять для  учнів  спортивні змагання, цікаві ігри та навчають доброті, чемності.

День Святого Миколая –  найочікуваніше свято для дітлахів. Адже саме це свято  розпочинає низку веселих новорічних та різдвяних свят, які принесуть багато приємних сюрпризів і подарунків. Так в  бібліотеці Центру пройшов захід «Святий Миколай, до нас в гості завітай». Учнів  ознайомили з легендою про Миколая та звичаї українців. Всі разом переглянули та обговорили відео «Зимова подорож». Після відеоперегляду діти виготували вироби з кольорового паперу на тему до Дня Святого Миколай та Нового року.

В жовтні у бібліотеці було проведено захід, присвячений Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек. Всі учні нашого Центру були задіяні у різноманітних конкурсах. Розроблений сценарій на тему: «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Всеукраїнський місячнк (сценарій заходу)

Цікавий захід був проведений у листопаді до Дня ґудзика, всі роботи учнів були відзначені призами.

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей.  У бібліотеці протягом тижня діти переглядали книжкову виставку «Голодний 1933-й», проведені години спілкування, круглй стіл «Моторошні дні в історії українського народу.

У вересні у бібліотеці було проведено низку заходів, присвячених знаменним  та пам’ятним датам;

-День батька – конкурс віршів, творів про тата, учасники – учні 6 – 7 класи.

-156 років від дня народження Михайла Коцюбинського-ознайомлення учнів з біографією та творчістю письменника.

-110 років від дня народження М.Чабанівського- виставка творів автора

– День партизанської слави – перегляд документальної стрічки про партизанський рух, учні 8-го класу випустили стінгазету, присвячену цій події.

-До Дня миру підготували флешмоб «Голуб миру» та стінгазету.

-До дня народження В.О.Сухомлинського учні нашого Центру підготували годину пам’яті « Я ніколи в житті не належав собі».

-175 років від дня народження І.К.Карпенка-Карого, інформаційна хвилинка –         « Батько українського театру».

До Дня бібліотеки, були проведені пізнавальні екскурсіі для 1-х та 2-х класів.

        Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

Скільки книг треба прочитати, щоб бути освіченим, розумним, мудрим, щоб          пізнати світ? Цього ніхто не знає. Читати потрібно все життя. Вік живи, вік учись.

ТУТ КНИГИ РОЗУМНІ СПОКІЙНО ЖИВУТЬ

У ТИХІЙ ВЕЛИЧНІЙ СВІТЛИЦІ.

А ДВЕРІ ШИРОКІ, ВІДКРИТІ ВЕДУТЬ

ДО ЗНАНЬ ЗОЛОТОЇ СКАРБНИЦІ.

ГЕРОЇ РОМАНІВ, ЛЕГЕНД, ПОВІСТЕЙ

У ТИШІ ГОВОРЯТЬ ІЗ НАМИ.

В КНИЖКАХ – ВІДКРИТТЯ ВСІХ ВЕЛИКИХ ЛЮДЕЙ,

ДУМКИ, ЩО ХВИЛЮЮТЬ ВІКАМИ.

ВЕДУТЬ НАС В НЕЗНАННЕ КНИЖКИ,

РОЗРАДЯТЬ, КОЛИ НАМ НЕЛЕГКО,

ДЛЯ НАС ЗБЕРІГАЄ ЇХ ДОВГІ РОКИ

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

У нашій бібліотеці впродовж навчального року оформляються тематичні виставки, виставки до пам’ятних дат, до ювілеїв письменників.

  О мово рідна! Їй гаряче віддав я серце недарма.

Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема.

 

                    В. Сосюра

21 лютого День рідної мови.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

 КОНКУРС «НАЙАКТИВНІШИЙ ЧИТАЧ БІБЛІОТЕКИ»

Протягом січня-лютого у бібліотеці проходив конкурс “Найактивніший читач бібліотеки”. В ньому  брали участь учні 5-9 класів. За аналізом читацьких формулярів переможцями конкурсу стали учениці 8-го класу Зуб Наташа та учениця 5 класу Золотько Марія.

У лютому у бібліотеці нашого Центру відбувся конкурс «Лідер читання-2020»   учні4-9 класів взяли участь, лідерами стали такі учні:

9 клас – Голубєва Олена, Говорова Тетяна,       Рудь Каріна

8 клас – Голік Анна, Зуб Наталія, Зубатова Тетяна

7 клас – Донець Ніка, Матє Єва

6 клас – Тусь Олег

5 клас – Зубатов Платон, Золотько Марія

4 клас – Зуб Ігор

Найважче було визначити лідера читання у 4 класі, всі учні показали хороший результат читання книжок.

До знаменних дат в бібліотеці були проведено заходи:

 • до Дня соборності України, «В єднанні сили і міць держави».
 • « Голокост-жахлива реальність»
 • День пам’яті героїв Крут, «День пам’яті та надії».
 • День рідної мови,вікторини на тему «Хто кращий знавець рідної мови».

Виставка до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні: «У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

“Жахливі спогади”

У бібліотеці Центру до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років було організовано ряд тематичних заходів: години пам’яті, години скорботи, книжкові виставки та перегляди літератури,  була  проведена година  пам’яті  під  назвою    «В руках, що  виростили хліб  не  залишили  ні  зернини»  з  учнями  молодших  класів.  Також  організовано  книжкову  виставку   «Не  дамо згасити  свічу   пам’яті». Учасникам заходу  розповіли  про  жахи голоду  1932-33  років,  про  загибель   мільйонів невинних    людей, про  трагізм,  який  ховається  під  словом  «голодомор .Книжкова виставка «Голод 1932 – 33 років: страшні сторінки історії України». Були переглянуті матеріали : «Голодомор – трагедія українського народу». Відео «Голодомор 32-33: Пам’ятати, щоб не повторити», історична година «Голодомор мовою документів».

«Доброта та милосердя – це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність, любов та жалісливе ставлення до людей. Це не слабкість, а сила, тому що доброта та милосердя властиві людям, які здатні прийти на допомогу».Такими словами почався захід до Дня волонтера у бібліотеці Центру. На цей захід були запрошені волонтери які багато часу працюють з нашими вихованцями. Завдяки нашим волонтерам наші учні відвідують різноманітні спортивні гуртки, і як результат, діти беруть участь у різноманітних обласних змаганнях, де займають призові місця. Наприкінці заходу волонтери отримали подарунки, які учні виготовили своїми руками.


Із початку навчального  року у бібліотеці нашого Центру було проведено ряд заходів до:

 • Дня знань « Україна – моя країна»
 • День грамотності «Мово моя рідна-мова українська»
 • Дня народження І. Котляревського «Ми чуємо, тебе, Кобзарю; крізь століття»
 • Дня українського кіно
 • Дня батька «Мій батько найкращий…»
 • Дня народження М. Коцюбинського
 • Дня партизанської слави.
 • Дня бібліотек
 • Дня народження В. О. Сухомлинського
 • Дня Захисника Вітчизни
 • «Нумо, дівчата!»

Були оформлені виставки до;

Дня знань

Дня миру

Дня визволення Сахновщини  «Знай свій рідний край»

Дня народження В. О. Сухомлинського  «Серце віддаю дітям»

Протягом жовтня в бібліотеці Центру відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи-простір для освітніх  можливостей кожного учня». Всі діти Центру взяли участь у різноманітних заходах, а саме:

1.Засідання круглого столу за темою: «Шкільна бібліотека нового покоління». Конкурс творів: «Шкільна бібліотека майбутнього», «Я розповім тобі про бібліотеку»

 1. Бесіди: «Як виховувати творчого читача?», «Діти, книга, бібліотека»
 2. Читацький марафон «Читаємо без зупинки»
 3. Благодійна акція «Зростай із книжкою, малюку» (подарунок книжки першокласникам від випускників
 4. Виготовлення листівок присвячених Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек
 5. Відеомандрівка «Казковий світ бібліотеки» (екскурсія в кращі бібліотеки країн)
 6. Конкурси: конкурс малюнків «Бібліотека очима дітей», «Я і моя улюблена книжка», конкурс поезії «Цей дивний світ бібліотеки»: конкурс читців «Супер-читач шкільної бібліотеки», «Читаємо, малюємо, граємо»

За підсумками Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Бібліотека Нової української школи-простір для освітніх  можливостей кожного учня» відбулося нагородження учнів Центру грамотами та подарунками за призові місця.

Конкурс «Нумо, дівчата!» що був проведений в бібліотеці Центру дав можливість багатьом нашим дівчаткам проявити себе маленькими господинями. Переможці конкурсу – спритні дівчатка отримали призи.

Заходи та нагородження:


Починаючи з березня у бібліотеці нашого закладу було проведено ряд заходів до:

 • Дня дикої природи « Чарівний світ природи».
 • Дня письменника
 • Міжнародного жіночого дня
 • Дня народження Т.Г.Шевченка. «Ми чуємо, тебе, Кобзарю,крізь століття»
 • Дня Національної гвардії України
 • Дня птахів. «Птах – наші друзі»
 • Дня народження М.В.Гоголя
 • Дня довкілля.День Матері Землі
 • Дня Чорнобильської трагедії

Були оформлені виставки до:

 • 205 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
 • Міжнародного дня щастя
 • Тижня дитячої та юнацької книги.
 • «Перлини української поезії» Ліна Костенко
 • Дня здоров’я. «Життя без шкідливих звичок» Бесіди.
 • Дня Чорнобильської трагедії

У квітні місяці учні нашого закладу взяли участь у постановці казки «  Колобок, який нічого не боявся». Діти з великим задоволенням дивилися казку яка відбулася в актовому залі нашого Центру.

Учнівський актив перевірив стан збереження підручників учнями закладу. Результат перевірки був висвітлений в випуску стінгазети « Мініблискавка».

Починаючи з листопада у бібліотеці нашого закладу було проведено ряд заходів до:

Починаючи з листопада у бібліотеці нашого закладу було проведено ряд заходів до:

 • Дня української письменності та мови
 • Всесвітнього дня дитини
 • Дня гідності та свободи
 • Дня пам’яті жертв голодомору
 • Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
 • Міжнародного дня волонтерів
 • Дня збройних сил України

Були оформлені виставки до:

–    Всесвітнього дня науки

–    Всесвітнього дня футболу

Дня волонтера

–    Міжнародного дня гір

–    Дня Святителя Миколи Чудотворця

–    Різдва за григоріанським календарем

Цікавим і змістовим захід був проведений, до міжнародного дня волонтерів, на який було запрошено мешканця селища, учасника АТО та волонтера Мартинова О.О. Участь у заході взяли всі діти нашого закладу.

Мова — державна перлина, Нею завжди дорожіть: Без мови немає країни — Мову, як матір, любіть. (Ф. Пантов) – такими словами почався захід до дня  української письменності та мови. Також був проведений конурс знавців рідної мови у якому взяли участь учні 7-9 класів. Діти із захопленням розв’язували кросворди та грали у літературні ігри.

У Всесвітній день дитини ми привітали всіх наших дітей!
Привітали всіх, дорослих хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління!

До дня гідності та свободи в бібліотеці були проведенні ряд заходів, спрямованих на вшанування патріотизму та мужності людей, які вступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави.

У бібліотеці була організована тематична книжкова виставка «Небесна сотня». Для учнів 5-7 класів був проведений інформаційний дайджест «Річниця Євромайдану»,  а для 8-9 класів був представлений документальний фільм «Революція гідності». Учні пройнялися почуттям болі та гордості за своїх земляків, які споконвіку славилися жагою до волі та незалежності.

Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам’ять жертв Голодомору. Цей день пам’яті – унікальна нагода всім замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу. Так і в бібліотеці було проведено вечір -реквієм “СТРАШНІ РОКИ МОЄЇ УКРАЇНИ”

«Обери життя»під таким гаслом була проведена Презентація до тематичного вечора для старшокласників, присвяченого Дню боротьби зі СНІДом.

Також у бібліотеці була проведена виховна година до Дня Збройних сил України «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!»

Виховний захід містить цікавий пізнавальний матеріал, спрямований на виховання у дітей моральної стійкості, мужності, почуття обов’язку й відповідальності перед Вітчизною.

На початку 2018-2019 навчального року у бібліотеці нашого закладу було проведено ряд заходів до:

 • Дня знань
 • Дня української письменності та мови
 • Дня фізичної культури і спорту
 • Дня танкістів
 • Дня працівників лісу
 • Дня визволення Сахновщини від нациських загарбників
 • Дня рятівника
 • Дня людей похилого віку
 • Дня музики
 • Дня вчителя
 • Дня українського козацтва
 • Дня захисника України

Були оформлені виставки до:

–    Дня миру

–    Дня партизанської слави

–    Дня машинобудівника

–    Дня туризму

–    100 років від дня народження В.О. Сухомлинського

–     всесвітнього тижня моря

–     Дня ветерана

–     Дня боротьби проти насилля

–     Дня захисту тварин

–     Дня художника

–     Дня боротьби з торгівлею людьми

Виставка присвячена В.О. Сухомлинському

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек присвячений до 100-річчя від Дня народження В.О. Сухоомлинського

Конкурс дитячих ілюстрацій малюємо улюблену казку

“Флешмоб” читаємо Сухомлинського

Конкурс виготовлення іграшок-саморобок

Цікавим і змістовим був проведений захід 100 років від дня народження В.О Сухомлинського, де взяли участь всі діти нашого закладу. Учні молодших класів взяли участь у конкурсі дитячих ілюстрацій до оповідань та казок Василя Сухомлинського «Малюю улюблену казку».

 • Флешмоб «Читаємо Василя Сухомлинського»
 • Виставка дитячої творчості «Місто майстрів»
 • Тиждень бібліотечного читання « Я прочитаю тобі казку»
 • Літературна подорож «Казковий світ В. Сухомлинського».

Як підсумок, організовано виставку творчих робіт учнів « Я – творча дитина» .  Разом з вихованцями та педагогами було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом « Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» до 100 річчя від дня народження В.О.Сухомлинського.

Був створений учнівський актив, розроблений річний план роботи активу.


Бібліотека – доступне джерело інформації для учнів, яке забезпечує їх інформаційними ресурсами, місце соціальних комунікацій, де зустрічаються учні різного віку, вчителі. Систематично проводяться огляди методичної і навчальної літератури на педрадах, методоб’єднаннях. Бібліотекар проводить бібліотечні уроки, готує книжкові виставки до  заходів, знаменних та пам’ятних дат, проявляючи свою зацікавленість у співпраці з учнями, вчителями.

У бібліотеці Центру було проведено виставки:

 • до 190-річчя від дня народження Жуль Верна «У світі фантастики»
 • до дня народження Т.Г.Шевченка «Мені тринадцятий минало…»
 • до дня Чорнобильської трагедії «Полин-Зоря»
 • до дня Революції гідності «Небесна сотня у наших серцях»
 • до дня книги « Диво створене людиною»
 • до дня польоту людини в космос «Перший крок людини в космос»
 •  

Вихованці взяли активну участь у бібліотечних заходах:

 • до дня святого Валентина «Валентинка»
 • до дня вшанування учасників бойових дій «Серця обпалені війною»
 • до дня Чорнобильської трагедії «Чорнобиль сьогодні»
 • до дня матері «Матуся-найрідніша в світі»
 • до дня родини «З родини йде життя людини»

Під час проведення заходів широко використано інтернет ресурси. Було проведено перегляд відеоматеріалів до «Дня Землі» до Дня історичних місць про свято Великдень.

За традицією змістовним був тематичний тиждень «Бережи книгу». Учні вчилися не лише бережливо ставитись до книги, а й лікувати їх.

Учні Центру взяли участь у конкурсі на найкращий малюнок «Енергія Миру». П’ятикласники склали казку «Хмаринка в пустелі», створили ілюстрації до неї і зайняли 3 місце.

Малюнок до конкурсу “Енергія миру” (учні 5 класу)


                                                                                    Бібліотека – море книг,

                                                                                    Бібліотека  – храм науки,

                                                                                    Переступайте наш поріг,

                                                                                    Беріть скарби нетлінні в руки   

У бібліотеці нашого закладу згідно з планом було проведено бібліотечні уроки. Проведено масові заходи, оформлені книжкові розкладки, книжкові виставки, бібліографічні огляди, дні інформації. Серед них слід відзначити оформлення краєзнавчого куточка «Моя країна-Україна»,книжкові викладки «Синьо – жовтий символ України», «Світ твоїх захоплень», « У світі казок».

                                          Були проведені такі заходи:    

                                          Інформаційнй хвилинки:

 

 1. «Народні свята січня»
 2. «День митника»
 3. «Державний прапор України»
 4. «День пам’яті Героїв Крут»
 5. «День Соборності України»

« В єдності народу – єдність країни»   

 

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике   державне свято – День Соборності України, яке відзначаємо щороку, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західго – Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

                                            Тематичні вечори   

«День Тетяни»

«190 років від дня народження Ж.Верна»

«У книжковому морі»


Українська мова —

Це серця мого подих,

Ти — небесна ласка, ясна височінь.

Ти для мене, мово,

Як ковток повітря.

Щороку, 9 листопада, ми відзначаємо День української писемності та мови. Саме в цей день православні християни вшановують преподобного Нестора Літописця – першого українського історика, мислителя, уславленого літописця Київської Русі, послідовника видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила. В Україні це свято відзначають з 1997 року.

На музично-поетичну акварель «Мова – це душа народу, його поезія і пісня» до бібліотеки нашого Центру завітали учні 3-9 класів. Діти слухали розповідь про історію свята, особливості його відзначення, про красу і багатогранність української мови. А ще пограла з дітьми в мовні ігри, під час яких маленькі книголюби шукали зайві слова у реченнях, відгадували слова, переставляючи букви, знаходили помилки у віршиках. Таким чином діти зрозуміли, що вивчати мову можна граючись. Саме ігри з буквами, словами, ребуси, загадки, шаради можна знайти в книгах Ігоря Січовика «Словограй» та «Мовограй», які були представлені серед багатьох інших книг про мову на книжковій виставці «Мово рідна, звучи в нашім домі». А якою цікавою та повчальною для дітей була казочка про бабусю Мову, яка жила в країні німів. ЇЇ вважали чарівницею, бо вона в своєму саду вирощувала слова-квіти. Бабуся Мова подарувала мовчазним жителям казкової країни корені чарівних рослинок, з яких виросте багато різнобарвних слів, і порадила берегти свої квітники, виполювати бур’яни і вирощувати найкращі слова-квіти.

DSCF8870

 1. Мова — це безперервний процес пізнання світу, його освоєння людиною. Мова є засобом спілкування між людьми, передання власного досвіду іншим і збагачення досвідом інших. Мова сприяє виявленню і задоволенню матеріальних та духовних потреб людей, об’єднує їх у суспільство для досягнення матеріального благополуччя та щонайвищих духовних цінностей.
 2. Мова — найважливіший засіб спілкування людей, тобто засіб вираження і передавання думок, почуттів, волевиявлень. У цій ролі людська мова має універсальний характер: нею просто передавати все те, що виражається, наприклад, .мімікою, жестами чи дорожніми знаками, тоді як кожен цих засобів спілкування не може конкурувати у вираженні з мовою.
 3. Мова — це засіб формування, оформлення та існування думки: без називання нема думання, осмислення реальності.
 4. Мова — це система знаків.
 5. Мова існує в двох формах: усній і писемній. Передаючись з уст в уста, закріплюючись у текстах, вона невтомно долає віки, єднає покоління, збирає й зберігає духовне єство народу . Мова невмируща, бо в ній безсмертя народу. Вона твориться народом, живе в ньому і з ним.

DSCF8871

У 1991 році Україна стала незалежною державою. З розвитком держави інтенсивно розвивається і українська мова. Ми з вами одержали у спадок сучасну українську літературну мову — багату, розвинену, гнучку. Нею і можна висловити все: від найскладніших і найновіших наукових відкриттів до найвеселіших віршів, пісень, оповідань. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється. Любімо і бережімо її.


 

«Життя та смерть – вони такі близькі між собою.

Де істина, а де брехня з часом дізнаємось з тобою.

Ніхто не знав яким останній крок буде,

Коли у Бабин Яр ішли на смерть невинні люди.

Фашисти їм сказали, що до щастя вони йдуть,

І брати цінні речі заставляли,

Насправді ж у безодню вів цей темний путь,

Їх потім так безжально розстріляли.

Ми будем пам’ятать лиху годину.

В очах лиш страх, на серці жах,

Як уявляю цю картину.

Там не жаліли ні старого, ні дитину,

Людей вели, на вірну смерть вели,

І намагалась врятувати мати немовля.

Від тих подій, що в Бабинім Яру були

Здригнулась аж до неба вся Земля!»

Так почався захід у бібліотеці Центру який був присвячений 76-й річниці з дня трагедії Бабиного Яру. Учні нашого закладу які брали участь у цьому заході розповідали вірші та читали оповідання про цю страшну трагедію. На виставці були висвітлені історичні довідки та фотоматеріали тих страшних часів для нашої України.

DSCF8807 DSCF8808 DSCF8809

14 жовтня Україна відзначала  День українського козацтва та День захисника України, так і у бібліотеці Центру пройшов тематичний вечір на тему: «Козацькому роду нема переводу» де діти вивчали історію українського козацтва, але більш за все сподобався відеоматеріал про о.Хортиця. Також у жовтні місяці був проведений захід на тему: «Рік Японії в Україні». Експозиція проводилася у бібліотеці закладу де учні ознайомлювалися з японською культурою, письменністю та традиціями народу, навчалися виготовляти орігамі.

DSCF8825 DSCF8827 DSCF8899

 

Новий навчальний рік бібліотека центру зустріла своїх читачів цікавими заходами, один із яких проходив під гаслом: Україна – « Європейська держава»,багато цікавих фактів та історичних довідок було представлено нашим учням.

DSCF8672 DSCF8674 DSCF8676

 

Також була проведена екскурсія до бібліотеки учнів початкового та 1-го класу, на якій вони познайомилися  з нашими новими книжками. Учні 1-го класу взяли участь у експозиції: « Краса та природа рідного краю», де вони пізнали багато  цікавого.


Були проведені заходи по темах;

 • до дня благодійності;
 • до дня розвідки;
 • до дня письменності;
 • гігієна читання;
 • до дня танкіста;
 • до дня визволення Сахновщини;
 • день фізичного культури і спорту;

У вересні місяці бібліотекою нашого закладу був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проходив під гаслом: «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». За мету ставилося пропагування здорового спосібу життя серед учнів нашого закладу, попередження шкідливих звичок.

Отже, активна популяризація попередження шкідливих звичок є одним із основних напрямків роботи нашої бібліотеки.

     Підлітки із захопленням взяли участь у проведенні тренінгу із медичним працівником Центру Сидоренко О.В., обговорювали  про різні шкідливі звички та їх наслідки, а також різні життєві ситуації, вчилися як поводитися в різних випадках. Але найголовніше, що діти розуміють, що найбільша цінність у житті – здоров’я.

DSCF8743

DSCF8734

DSCF8732


 

Було створено актив учнів для перевірки стану підручників.


 

У бібліотеці нашого Центру проводилися виставки

до таких заходів як:

 

– тематичний тиждень «Бережи книгу»

-25 років державному Гімну України

-день Соборності України

-день Тетяни

-день митника

-день пам’яті жертв Голокосту

-день пам’яті героїв Крут

-день св.Валентина

-25 років із дня затвердження герба України

-день вшанування подвигу учасників Революції гідності

-міжнародний день рідної мови

-позакласне читання, вірші про маму присвячені Міжнародному дню    прав жінок та миру

-день народження Т.Г. Шевченка

-всесвітній день письменника

-тиждень дитячої та юнацької книги.

 

 

       Дуже цікаво і змістовно проведено в бібліотеці Центру тиждень дитячого читання, який планується щороку у березні.   Розпочався тиждень урочистим відкриттям на тематичній лінійці, де було повідомлено учнів закладу про початок тижня дитячого читання, ознайомлено всіх із планом роботи та запрошено бажаючих брати участь у проведенні тижня.

 Тиждень дитячої та юнацької книги було створено з метою заохочення  дітей до читання та книг, у час, коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, Інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою

Початок цій чудовій традиції було покладено майже 70 років тому. У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року.

Шевченківські дні Шевченківські дні2

Шевченківські дні

Конкурс Мої закладки

Конкурс “Мої закладки!”

Малюємо казкового героя

Малюємо казкового героя

Отримання диплома

Отримання диплома

Тиждень книги

Тиждень дитячої та юнацької книги

 


Відвідування бібліотеки учнями нашого закладу дедалі більше приносить користь у захопленні різноманітною літературою, яка знаходиться на полицях нашої бібліотеки. Діти з задоволенням читають, відгадують кросворди,беруть участь у різноманітних літературних іграх.

Із великим захопленням діти беруть участь у заходах які проводяться у бібліотеці, а саме:

 • виставці до дня ракетних військ України;
 • звучи, рідна мово;
 • день книги рекордів Гіннеса;
 • день народження Діда Мороза;
 • всесвітній день вітань;
 • день пам’яті жертв Голодомору;
 • день захисту тарин;
 • всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • день інвалідів;
 • міжнародний день волонтерів;
 • день Збройних Сил України;
 • день замовлення подарунків Діду Морозу;
 • день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
 • день чаю;
 • день Святого Миколая;
 • день народження кросворду;

Також проводимо перегляд відеоматеріалів та вивчаємо історичні довідки пам’ятних дат.


Не зважаючи на час технічного прогресу, телебачення та інтернету, книга залишається містком у світ знань, вірним другом людини. Вона є скарбницею народної мудрості, джерелом корисної інформації.

У жовтні 2016 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У  нашому Центрі,місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». Найцікавішими та вдалими були такі заходи: творча зустріч з письменником рідного краю, літературний конкурс «Моя історія про книгу й читання», конкурс малюнків «Ми читаємо і малюємо». Бібліотека є консолідуючим центром навчального закладу, навколо якого об’єднуються діти, вчителі й батьки, зацікавлені в активізації дитячого читання й поліпшення його якості, пізнання цікавого та невідомого.

Для участі у заході було запрошено місцевого поета Ляскало Олександра Олексійовича, який розповів учням про початок своєї літературної  діяльності, та про свої вірші, а вони, зокрема, про Батьківщину, філософські роздуми, та переклади віршів зарубіжних поетів. Діти із  захопленням слухали читання віршів, із задоволенням спілкувалися з поетом, цікавилися літературними надбаннями. Не зважаючи на те, що сьогодні існує думка, що підростаюче покоління майже повністю втратило інтерес до читання, Діти –учні Центру із задоволенням відвідують бібліотеку, яка є храмом, де народжується і зберігається духовність.

Рада бібліотеки Центру планує і надалі проводити цікаві зустрічі з видатними  літературними діячами нашого краю для того, щоб зробити читання привабливим, показати його важливість для розвитку окремої особистості і суспільства в цілому.

izobrazhenie-928 izobrazhenie-932 izobrazhenie-935 izobrazhenie-948


Новий навчальний рік було розпочато експозицією День знань, яка знаходилася в бібліотеці нашого закладу, яку відвідали багато учнів, вчителів та вихователів. Також були підготовлені теми  до:

 • дня фізичної культури та спорту
 • день рятівника
 • день миру
 • день партизанської слави
 • день людей похилого віку
 • день захисту тварин
 • міжнародний день музики

У бібліотеці нашого закладу були проведені виховні заходи та літературні (фото) виставки присвячені;

 • Новому року;
 • Дню Святого Миколая;
 • 150 річчя від дня народження Джека Лондона;
 • Дня Соборності України;
 • Дню Тетяни;
 • Дню пам’яті жертв Голокосту;
 • 125 річчю від дня народження П.Г.Тичини;
 • 65 річчю від дня народження Л.К.Каденюка;
 • Дню пам’яті героїв Крут;
 • Дню Святого Валентина;
 • Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав;
 • Всесвітньому Дню соціальної справедливості;
 • Міжнародному Дню рідної мови;
 • 145 річчю від дня народження Лесі Українки;
 • Дню пам’яті Небесної Сотні;
 • Всесвітньому Дню письменника;
 • Міжнародному жіночому Дню;
 • До дня народження Т.Г.Шевченка.image

image (1)2

Изображение 613

Изображение 619 Изображение 727 Изображение 731Изображение 704 Изображение 707 Изображение 709

Учнями нашого закладу виготовлені малюнки та зроблені аплікації на тему: «

Мир на Україні», які потім передали воїнам АТО через волонтерів. У відповідь діти отримали фото воїнів зі своїми малюнками та аплікаціями, які були висвітлені у місцевій газеті «Колос».

За кращі малюнки  діти отримали грамоти та дипломи.

У нашій бібліотеці ми проводимо зустрічі з волонтерами, які розповідають про свою діяльність.

Волонтер

Бібліотека це кладова знань. В нашій бібліотеці діти знаходять багато відповідей на свої Запитання. Створено графік відвідування читального залу, де школярі із задоволенням

Читають переглядають книги а також розфарбовують різноманітні малюнки. Створено актив для перевірки підручників, проведено рейд перевірок.

       Були проведені виставки на теми;

-Міжнародний день музики,

-Міжнародний день похилого віку,

-День ветерана,

-Всесвітній день учителів,

-День захисника України,

-День українського козацтва,

-День визволення України від нацистських загарбників,

-виховуємо громадянина – патріота України.

  У бібліотеці створено із патріотичною тематикою стенд, оновлено куточок бібліотекаря.

МУЗЕЙ

До музею було передано дитячі діафільми 1975 року, фільмоскоп та платівки.

Всеукраїнський місячник

vf

vd

dd

ee