Фотозвіт про проведені заходи
до освітнього проєкту «Виховний простір Харківщини»
Година спілкування «Світ чекає на відкриття»
Мета:
- Використовуючи матеріали проєкту «Світ чекає на відкриття», розширити знання дітей про винаходи людства, дізнатись нове і цікаве про наш світ, про людей, які змінили цей світ;
- надихнути дітей на те, щоб стати науковцями і винахідниками, і змінювати наш світ на краще;
- показати українським школярам, що кожен із них може стати відкривачем, якщо матиме бажання та наполегливість;
- розширити кругозір, уяву, фантазію дітей;
- спонукати дитину творити і вірити в свої сили виховувати повагу до історичних надбань.
Заочна мандрівка «Музеї Харківщини»
Ознайомити учнів з музеями Харківщини; розвивати пізнавальний інтерес, мислення, пам’ять; виховувати зацікавленість та любов до своєї Батьківщини.
Виховна година «Україна – моя рідна Батьківщина»
Мета: виховувати в учнів почуття патріотизму та любові до рідного краю; ознайомити учнів з основними державотворчими подіями становлення незалежності України, поглибити знання про державну символіку; формувати ціннісне ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе, почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та українського народу.
Відеомандрівка «Чарівні місця Харківщини»
15.11.2018 з учнями 8 класу була проведена відеомандрівка “Чарівні місця Харківщини”, метою якої було: з’ясувати поняття “рідна земля, отчий дім, держава”; виховувати почуття любові до рідного краю, пробуджувати інтерес до вивчення історії Харківщини, визначних місць, поглибити знання учнів з історії рідної землі. Перед показом презентації учні відвідали бібліотеку закладу. З дітьми була проведена цікава вікторина “Як я знаю свій рідний край”
Заочна подорож «Часи не обирають»
13/11 учні 7 класу здійснили заочну мандрівку в часі. Вони згадали історію України, культуру та побут, разом з цим зробили єднальний ланцюжок між минулим та сучасним нашої держави
Акція «Юні господарі рідного селища»
Мета заходу: Сприяти формуванню у школярів ціннісне ставлення особистості до праці й природи зумовити виховання в них працелюбності, поваги до своєї та чужої праці, бажання творити добро та любити природу.
Гра – запрошення до чаю «Господар і господарочка»
Мета: Ознайомити дітей із історією виникнення чаю, його цілющими властивостями. Розвивати культурні , естетичні смаки учнів. Виховувати шанобливе ставлення до культури рідного краю, любов та повагу до українських традицій.
Кажуть люди: ,,Чай лікує і тіло і душу,,
Хай же завжди в самоварі
Чай на столі у нас буде.
Конкурс дитячого малюнку «Неосяжна моя Україна»
Мета: виховання проявів громадянської відповідальності та культури, надати дітям можливість вільно висловлювати свої думки у формі творів мистецтва, національно-патріотичне та естетичне виховання дітей.
Веб – подорож «Подорожуємо рідним краєм»
14.05.2018 року для учнів 5 класу була проведена веб-подорож «Подорожуємо рідним краєм», під час якої діти ознайомилися з визначними місцями та пам’ятками Харківської області.
Заочна подорож «Мій Харків – мій рідний край»
Виховувати почуття патріотизму та національної гордості, любов до рідного краю, повагу до державної символіки, культури та історії; почуття пошани до українців, гордості за приналежність до великого народу.
Відео – подорож «Чорнобиль не має минулого часу»
18 квітня у групі 6 класу було проведено відеоподорож «Чорнобиль не має минулого». Учні відвідали експозицію Чорнобильської пам’яті у районному краєзнавчому музеї та пам’ятник сахновщанам-чорнобильцям в центрі селища. Діти розширили свої знання по історії квітневих подій, познайомились із земляками, які приймали участь у ліквідації трагедії.
Гра – подорож «Я – патріот»
Мета: ознайомити учнів з історією України, її символами, виховувати в учнів національну свідомість, почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до долі України, формувати повагу до символів України, до своїх батьків, спонукати учнів до усвідомлення ними необхідності бути корисними своїй державі.
Інтерактивна дидактична гра «Будь уважний»
Мета: розвивати слухову увагу; привчати дітей уважно слухати навколишні звуки; учити дітей слухати мовлення оточуючих; виконувати ігрові завдання,
вправляти у звуконаслідуванні; учити регулювати силу голосу, голосно і тихо відтворювати голоси тварин та навколишні звуки, впізнавати і називати предмети.
Заочна подорож «Україна – більша за життя»
Мета: поглибити знання дітей про Україну, розвивати пізнавальні інтереси, навички роботи в групах, формувати національну свідомість школярів, виховувати почуття патріотизму, повагу до державних символів, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.
Дослідницький проєкт з учнями 6 класу «Мій рід – моя родина»
Мета. Повторити значення слів рід, родина, рідня; дати поняття про щасливу сім’ю; навчити учнів складати родовідне дерево; виховувати повагу до членів сім’ї, історії, традицій своєї сім’ї.
Екскурсія до історико -краєзнавчого музею «Історія селища»
23 березня 2018 року з учнями 1 класу була проведена екскурсія до Сахновщинського історико-краєзнавчого музею.
Мета екскурсії: ознайомити дітей з історією нашого селища, розширити уявлення про рідний край, поглибити знання про заснування та розвиток селища Сахновщина. Формувати розуміння єдності країни, готовності служити батьківщині.
Урок з елементами презентації
«Звичаї та традиції Слобожанщини»
Мета: Ознайомити учнів з поняттям «Слобожанщина», її історією, побутом, звичаями та традиціями. Розширити уявлення про рідний край. Виховувати любов до України, бажання дізнаватися щось нове з історії Харківщини.
Майстер- клас «Український сувенір»
Мета: залучити учнів до вивчення національних сувенірів та оберегів, розширити знання про історію і сучасність українського сувеніру; виховувати шанобливе ставлення до звичаїв і традицій українського народу, почуття патріотизму, усвідомлення своєї національної неповторності; розвивати навички роботи в групах, комунікативні здібності, пам’ять; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.
Обладнання: різноманітні українські сувеніри, презентації учнів «Український сувенір», записи українських пісень.
Заочна подорож «Відомі міста та селища Харківщини»
1 березня 2018року серед учнів 3 класу був проведений виховний захід на тему :”Заочна подорож. Великі міста та селища Харківщини”
Мета:ознайомити учнів з розміщенням найбільших міст Харківської області на карті, з легендами про походження назв цих міст, з історії ї їх заснування, розвивати інтерес до історичного минулого Харківщини,її сьогодення, виховувати почуття любові до рідного краю, прищеплювати почуття бережливого ставлення до визначних пам’яток культури Харківщини.
Презентація «Пізнаємо Харків»
26.02.2018 року з учнями 3 класу проведено позакласний захід з елементами презентації «Пізнаємо Харків»
Мета: продовжити знайомство дітей з історією Харківщини; розширити знання про історичні памятки, видатних людей; виховувати почуття патріотизму
Година спілкування з елементами презентації
«Вони народилися героями»
Мета:
-вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини;
-формувати у школярів ціннісне ставлення до України; прав та свобод людини, європейського вибору українців;
-розвивати в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності;
-виховувати патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину.
Виставка дитячого малюнку «Мій біль Афганістан»
Мета заходу: виховання в учнів поваги до людей, які виконували інтернаціональний обов’язок; формування патріотизму, милосердя; набуття учнями навичок аналізу історичних фактів, формування власної точки зору.
Перегляд фільму із обговоренням«Небесна сотня»
Ознайомити учнів з історією виникнення Дня Героїв небесної сотні ; пояснити поняття “гідність”, “свобода”. Формувати розуміння єдності і цілесності України, усвідомлення себе українцями, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовності служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни, формувати вміння висловлювати власну думку, виховувати патріотизм.
Виховна година з елементами презентації «Християнські традиції українського народу»
20 лютого з учнями 8 класу була проведена виховна година «Християнські традиції українського народу» з метою відродження християнських ідеалів любові, добра, миру, рівності; розвитку чеснот і позитивних моральних якостей дитини, спонукання до самовдосконалення; підтримки і відродження християнських традицій українського народу; виховання відповідального ставлення до життя й своєї життєдіяльності
Портфоліо традицій українців «Україна Великодня»
15 лютого 2018 року учні 9 класу виготовили портфоліо традицій українців «Україна Великодня», передали до бібліотеки закладу для користування.
Мета: Поповнити знання учнів про історію рідного народу, його культуру, побут, звичаї, традиції; скласти портфоліо традицій українців «Україна Великодня»; формувати національну самосвідомість, сприяти розвитку внутрішньої культури, привчати шанувати та примножувати традиції української культури; викликати бажання і потребу більше дізнатися про традиції свого народу.
Обласна акція «Напиши листа захиснику Батьківщини»
14 лютого 2018 року в Сахновщинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч вихованців 8 класу КЗ «Сахновщинський навчально – реабілітаційний центр» з воїном – односельцем, учасником АТО Мартиновим Олександром у межах обласної акції «Напиши листа захиснику Батьківщини». Діти відвідали музейну експозицію, присвячену воїнам АТО, виставку малюнків «Солдати миру». Метою зустрічі було виховувати глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя,формувати активну громадянську позицію школярів щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, повагу, толерантність до інших народів, віру в краще майбутнє України. Діти написали листи воїнам, підготували малюнки – їх волонтери передадуть солдатам у зону АТО.
Година спілкування з елементами презентації
«Наша Вітчизна – Україна»
Мета. Поглибити знання учнів про нашу державу, продовжувати ознайомлювати із національними символами України, формувати національну свідомість школярів. Розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, увагу. Виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого та сучасного.
Мета.
Виховна година «Мій рідний край, моя земля»
Мета: Поглибити знання учнів про Україну. Прищеплювати любов до рідного краю. Розширити зміст поняття громадянин України. Розвивати мовлення учнів. Виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.
Екскурсійна подорож «Стежинками Сахновщини»
З учнями 3 класу було проведено екскурсію по визначних місцях селища Сахновщена з метою виховання почуття гордості за свою “маленьку” Батьківщину.
Усний журнал «Славні імена Сахновщини»
Мета: виховна: виховувати почуття патріотизму та національної гордості, любов до рідного краю, ,культури та історії; почуття пошани до українців, гордості за приналежності до великого народу
розвивальна: розвивати увагу, уяву, мовлення учнiв;
навчальна: поглибити знання учнів про видатних людей Сахновщини.
Гра – подорож «Україна – рідна мати»
Казкова подорож «Безпека на дорозі»
Мета:
– розповісти дітям про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях, розвивати вміння розрізняти дорожні знаки, пояснювати значення розмітки на дорозі; – розвивати уяву, увагу, спостережливість, пізнавальні інтереси, уміння орієнтуватися на вулицях міста;
– виховувати культуру поведінки на вулицях міста та села, бережливе ставлення до власного життя і здоров’я; корекція уваги, пам’яті.
Виготовлення панно «Я люблю Україну»
Мета: вчити працювати в колективі, виховувати любов до України
Практичне заняття «Подорож країною здоров’я»
Мета:
- формування в учнів орієнтації на збереження свого здоров’я;
- сприяння усвідомленню учнями необхідності формування корисних звичок;
- розвивати пізнавальний інтерес, мислення, увагу;
- виховання позитивного ставлення до здорового способу життя та свідомого ставлення до власних вчинків, свого здоров’я та здоров’я інших людей як найвищої цінності. Виховувати у дітей любов і повагу один до одного і до всього прекрасного.
Зустріч з минулим «За рідний край життя віддам»
15 січня в нашому закладі було проведено зустріч з минулим під назвою «За рідний край життя віддай» з учнями 6 класу. Школярі поглибили свої знання про історію, культурну спадщину України. Бесіда несла мету формувати повагу до традицій і звичаїв українського народу; виховувати почуття патріотизму.
Презентація «Державні символи України»
23.12.17 в 1 класі КЗ «Сахновщинський НРЦ» була проведена виховна година на тему «Державні символи України» мета якої була ознайомити учнів із державними символами України, сприяти формуванню національної свідомості , виховувати моральні якості – любов до Батьківщини,, інтерес і повагу до історії свого народу, почуття патріотизму.
Виховна година “Парки – легені міст і сіл “
Мета: уточнювати й розширювати знання учнів про користь лісів, парків у житті людини, про лікарські властивості рослин, їх застосування у медицині; учити оберігати й примножувати природу рідного краю, виховувати екологічну культуру молодших школярів, дбайливе ставлення до лісів, парків.
Перегляд та обговорення фільму
«Герої не вмирають»
Мета:
-формувати у школярів ціннісне ставлення до України; до прав та свобод людини, до європейського вибору українців;
-розвивати в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності;
-виховувати патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину.
Відверта розмова “Захист прав дітей в Україні”
Мета: систематизувати та розширювати знання учнів про документи, що гарантують права дитини в Україні та визначають її обов’язки; розвивати зв’язне мовлення, мислення через уміння аналізувати ситуації, висловлювати власну думку, доводити чи спростовувати твердження; виховувати бажання вивчати, поглиблювати правові знання.
Екскурсія до краєзнавчого музею
«Від діда до батька, від батька до сина – це велич твоя Україно!»
Мета: знайомити учнів з історією України, формувати розуміння її єдності і цілісності, усвідомлення себе українцем; розвивати почуття особистої відповідальності за долю держави; виховувати готовність служити Батьківщині
Виховна година з елементами презентації
«Харків – перша столиця України»
Мета:
- формувати у дітей знання та уявлення про Харків – як першу столицю України;
- дати уявлення про те, що місто Харків – це частина України – мала батьківщина;
- уточнити знання дітей про те, що в кожної людини є своє рідне місце;
- закріпити уявлення дітей про символіку міста Харкова;
- розширити та систематизувати знання дітей про місто Харків, його своєрідність, визначні місця та архітектурні споруди: Південний вокзал, площу Свободи, сад імені Т. Шевченка, пам’ятник Т. Шевченку, Дзеркальний струмінь; центральний парк культури і відпочинку імені М. Горького
- виховувати патріотизм та національну самосвідомість, любов та повагу до історії рідного краю.
Виховна година
«Моя рідна Україна – я твоя мала частина»
Мета: Поглибити знання дітей про свою Батьківщину, про символи України, традиції українського народу, красу і неповторність рідного краю. Формувати національну свідомість школярів. Розвивати увагу, уяву, мислення, словниковий запас, мовлення. Виховувати любов до Батьківщини, української мови, бажання примножувати кращі надбання народу, берегти природу.
Створення правового плакату
«Наші права – щасливе дитинство»
Мета: Познайомити дітей з поняттям «право». Розширити
знання учнів про права, що гарантуються законом.
Формувати правову свідомість молодших школярів.
Виховувати почуття гідності, відповідальності за свої вчинки.
*Ми-діти світу. Хто б не були наші батьки, де б ми не жили і в що б ми не вірили,поводьтеся з нами як з рівними. Ми гідні того, щоб отримувати все найкраще з того, що може дати світ!
Я хочу жить, я маю право.
Я маю право, на права,
Я маю право на дитинство,
Я маю право жить в добрі!
Заочна подорож «Історичними місцями Харківщини»
Мета: Ознайомити учнів з назвами відомих історичних місць Харківщини, з їхньою історією. Розширити уявлення про рідний край. Виховувати любов до України, бажання дізнаватися щось нове з історії Харківщини.
Епіграф:
«Для миру, добра та любові
Наш Харків піднявся здавна.
Завжди трудовий, науковий,
Красивий, як втіха-весна.
Від парків зелене намисто.
Від захвату серце співа.
Наш Харків – замріяне місто.
У тебе душа трудова».
Усний журнал «Україна єдина і неповторна»
Мета: формувати в учнів уявлення про країну; розширити й поглибити поняття «Я- громадянин України»; розвивати мовлення дітей, їхній світогляд, пізнавати інтерес до історії свого народу, своєї країни; виховувати повагу до української культури, почуття гордості за свою Батьківщину, патріотизм, людяність, любов і повагу до України.
В моєму серці лиш Батьківщина
Мета: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, формувати національну свідомість школярів, виховувати патріотів рідної держави.
Учні 8 класу відвідали експозицію Сахновщинського районного історико-краєзнавчого музею «Солдати війн не починають»
Станційна гра «Пізнай себе»
Мета: Навчальна:
– Поглиблення знань учнів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями;
Розвивальна:
– Розвиток дитини як особистості;
– Розкриття її позитивних здібностей, знань про особистість, спілкування;
– Розвиток творчих здібностей учнів;
Виховна:
– Виховання взаєморозуміння та взаємоповаги;
– Виховання відповідальності, товариськості, поваги до думки інших.
Намагалися створити в колективі мікроклімат, який сприяв би духовному і творчому саморозкриттю, саморозвитку й само формуванню особистості.
Малюки подорожували від станції до станції, де їм були запропоновані цікаві завдання:конкурс «Кращий дикламатор», гра «Які ми?», гра «Найспритніший», гра «Я – клоун», конкурс «Любителям солодощів».
Риба плаває в воді,
Птахи високо літають,
Звірі бродять по землі,
А людина – виростає.
Їздить, плаває, літає,
Відкриває, пізнає, геть усе,
Що в світі є.
Наш клас – єдиний колектив. І хоча ми всі різні, у нас є спільна мета: пізнати світ, рости і товаришувати, добре навчатися, бути щасливими. Успіх, задоволення, щастя не приходять самі собою, вони залежать від нас. Жодна людина не приходить у світ досконалою. Все її життя – постійний розвиток, пізнання, формування власного «Я».
Екскурсія до Сахновщинського
історико – краєзнавчого музею
«Сахновщина – моя маленька Батьківщина»
16 листопада 2017 року відбулася екскурсія учнів 3 класу до Сахновщинського історико-краєзнавчого музею з переглядом тематичної експозиції “Сахновщина – моя маленька Батьківщина”
Мета: поглиблення знань учнів про історичні події на території Сахновщини у давні часи, розширення уявлень про різноманітність розвитку краю, формування навичок роботи з історичними джерелами, виховання почуття гідності та гордості за своє селище
Екскурсія до картинної галереї районного будинку культури «Барви живопису»
13.11.2017 учні 3 класу здійснили екскурсію до картинної галереї районного будинку культури з метою ознайомлення з культурною спадщиною Харківщини, розвитку кругозору, та виховувнню любові до прекрасного, та патріотичних почуттів
Заочна подорож «Чарівні місця Харківщини»
Мета : з’ясувати поняття рідна земля, отчий дім, держава; виховувати почуття любові до рідного міста, інтерес до вивчення історії міста, визначних місць.
Усний журнал «Моя країна – Україна»
У листопаді в 1- му класі Центру була проведена година спілкування на тему: « Україна – моя Батьківщина», метою якої було: поглиблення знання учнів про Україну, виховання любові до рідного краю, його звичаїв та традицій, патріотичних почуттів, розвиток мовлення учнів, збагачення їх словникового запасу.
Захід був проведений в бібліотеці нашого закладу, де була оформлена виставка на дану тему, а також альбом-журнал «Рідний край», карта України, символіка та народні обереги. Діти з заохоченням дивилися відеоматеріал про Україну,та її краєвиди.
Година спілкування була проведена у формі усного журналу. Учні з цікавістю гортали його сторінки:
перша сторінка – Україна-незалежна держава.
друга сторінка – Державні символи.
третя сторінка – Народні символи.
четверта сторінка – Мова колинова.
Учні з інтересом відгадували ребуси, відповідали на питання вікторини, грали в гру «Моя Україна», слухали українські народні пісні.
В кінці виховної години був підведений підсумок: Любіть свою Батьківщину, діти, вона вас зростила, шануйте наші державні та народні символи, які несуть в собі нашу історію.
Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз всі ми прагнемо одного: миру, спокою, чистого неба, з надією дивитися в завтрашній день.
Діти – ви господарі і майбутнє України.
Будьте гідними своїх пращурів, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ,його мелодійну мову.
Історико – краєзнавче свято
«Роде мій красний, роде мій прекрасний»
02.11.2017р. з учнями 9 класу було проведено історико-краєзнавче свято «Роде мій красний, роде мій прекрасний»
Мета: поповнити знання учнів про історію рідного краю, родовід, вчити дітей бути вдячними своїм батькам за їхню турботу; розвивати активність, мислення, творчу думку дітей; виховувати повагу до родинних оберегів українців; бажання піклуватися про членів родини.
Створення стенду «Видатні постаті Харківщини»
- 11. 2017 в рамках проекту «Виховний простір Харківщини» з метою ознайомлення учнів з видатними постатями Харківщини минулого та сучасності класним керівником та учнями 5 класу Сидоровою Г.В. було виготовлено стенд «Видатні люди Харківщини».
Відео-мандрівка «Сучасна архітектура Харкова»
Мета : з’ясувати поняття рідна земля, держава; виховувати почуття любові до рідного міста, інтерес до вивчення історії міста, визначних місць, повагу до харків’ян, почуття національної гордості.
Декоративно-ужиткове мистецтво Харківщини
Різновиди: вишивка, ткацтво, килимарство, гончарство, іграшка, художня обробка металу, дерева, шкіри, вироби з бісеру
МЕТА: поглибити знання дітей з історії розвитку декоративно-прикладного мистецтва Харківщини і його видами, відрізняти промисли різних регіонів; знати їх відмінності та особливості; розвивати зацікавленість декоративно-прикладним мистецтвом та народними художніми промислами України та свого регіону, розвивати спостережливість, інтерес до культурної спадщини; виховувати любов до народного мистецтва, дбайливе ставлення до пам’яток української культури.
Колективна гра зі створення панно «Україну я люблю!»
12.10.2017 року з учнями 3 класу була проведена колективна гра зі створення панно «Україну я люблю!» мета якої була: дати учням первинне уявлення про Україну як державу; ознайомити з її символами; формувати розуміння єдності і цілістності України,; розвивати спостережливість, уяву, пам’ять, критичне мислення; виховувати національну свідомість, почуття гордості та любові до рідного краю, повагу до державних символів України.
Заочна подорож «Я вірю в силу доброти»
Мета: розвивати в учнів доброзичливість, уміння співчувати, допомагати; формувати уміння керувати своїми емоціями; виховувати повагу до людей, потребу в чуйності, людяності, співчуття до ближніх, бажання робити їх щасливими.
Обладнання: вислів: «Людина починається з добра», карта міста Доброти (у вигляді серця), дороговкази, виставка книг на тему «Хто людям добра бажає, той і собі має».
КТС «Одна єдина Україна ти бережи її, дитино!»
Мета: об’єднання учнів класу навколо колективної творчої справи; розширити та поглибити знання дітей про Україну ; розширювати пізнавальний інтерес; згуртовувати дитячий колектив; прищеплювати позитивний досвід взаємодії дитини з навколишнім світом; займати дітей корисною діяльністю.
Нормативно-правова база з питань патріотичного виховання дітей та учнівської молоді
Заходи до Концепції
Наказ № 641 від 16.06.2015 “Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах”
Указ Президента України від 13.11.2014 № 872 «Про День Гідності та Свободи»;
Указ Президента України від 13.11.2014 № 871 «Про День Соборності України»;
Указ Президента України від 14.10.2014 № 806 «Про День захисника України»;
Указ Президента України від 24.09.2014 № 744 «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності»;
Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затверджена Указом Президента України від 24 березня 2012 року № 212;
Концепція допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, схвалена Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року № 948;
Постанова Кабінету Міністрів України від 28.01.2009 № 41 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2009-2015 роки»;
України від 05.05.2009 № 22966/1/1-09 та План організації виконання положень Указу Президента України від 27.04.2009 № 272 «Про проведення Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти»;
наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;
наказ Міністерства освіти і науки України від 07.09.2000№439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України»;
лист Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014 № 1/9-412 «Про проведення Уроків мужності»;
лист Міністерства освіти і науки від 21.07.2017 №1/9-413 «Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»
Пісенний вернісаж «Заспіваймо за Україну!»
11 травня 2017 у 2 класі був проведений пісенний вернісаж “Заспіваймо за Україну!”, мета якого була розширити знання та уявлення учнів про українську народну пісню, обрядові пісні; збагачувати знання учнів про фольклор українського народу; виховувати любов до рідного краю.
Урок мужності «Згадаємо всіх поіменно»
03.05.2017 для вихованців 7 класу проведено годину мужності «Згадаємо всіх поіменно», метою якої було знайомство з героїчними сторінками історії нашого селища, формування патріотичного почуття гордості за старше покоління, повагу до учасників Другої світової війни, виховання громадянських почуттів, свідомої соціальної активності та відповідальності, розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни на прикладі подвигу людей старшого віку та дітей війни. Учні відвідали Сахновщинський історико – краєзнавчий музей, де ознайомилися з експозиціями, присвяченими подіям Другої світової війни, героям – землякам, які віддали своє життя за мирне майбутнє.
Гра-мандрівка «Що я знаю про Україну»
25.04.2017 для вихованців 4 класу проведено гру-мандрівку “Що я знаю про Україну?”. Мета: ознайомлення дітей з національними та народними символами України; формуванням національної свідомості школярів, вихованню почуття любові до своєї землі, повагу до державних символів, патріотизму.
Година спілкування «В моєму серці лиш Батьківщина»
12.04.2017 у закладі з вихованцями 9 класу було проведено захід “В моєму серці лиш Батьківщина”. Мета: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, продовжити ознайомлення учнів з національними символами України, формувати національну свідомість підлітків, виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів, розвивати вміння фантазувати, критично мислити, виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного, патріотичні почуття.
Конкурс малюнку «Прапор моєї країни»
Виготовлення альбому «Символіка нашої держави»
23.03.2017 року учні 8 класу виготовили альбом «Символіка нашої держави»
Захід сприяв вивченню традицій свого народу, вихованню поваги до історії рідного краю, формуванню національної свідомості, патріотизму у молодого покоління.
У ході роботи діти мали змогу ознайомитися з історією державних символів, поспілкуватися між собою на дану тематику, розповісти чимало віршів про прапор, герб України, а також згадати про народні символи України.
23 березня 2017 року Сипало Н.О. з учнями 8 та 6 класів провела усний журнал «Ой весна, днем красна».
Мета: розширювати й поглиблювати знання та уявлення учнів про українські народні обряди та звичаї; формувати культуру почуттів; коригувати мовленнєві здібності; виховувати любов до рідної землі, народу, до його звичаїв та традицій.
Учні підготували екологічну сторінку, познайомились з особливостями зустрічі весни у різних країнах, продемонстрували звичай закликання весни в Україні, пограли у «Вербової дощечки», «Подоляночки», «Кривого танцю», «Ой нумо, заплетімо шума», «Короля», співали слобожанські веснянки, пригощали гостей заходу випеченими «жайворонками».
Змагання «Козацькому роду нема переводу»
Година пам’яті «Зустріч поколінь»
09.03.2017 в шкільному музеї проведено захід з метою ознайомлення дітей з історичною спадщиною поколінь нашого закладу (працівників та випускників).
Презентація «Славетні українці»
28/02/2017 року з учнями 6, 8-их класів проведено виховний захід з метою поглиблення знань учнiв про Україну; прищеплення любові до рідного краю, почуття гордості за славних синів і дочок держави; розширення змiсту поняття “громадянин України”; виховання патрiотичних почуттів.
Презентація «Рідна країна – Україна»
Заочна мандрівка «Ми діти твої, Україно»
З метою поглиблення знань учнів про державу Україну, 16.02.2017 вихованці були ознайомленні з символами України: національними та народними; поповнено словниковий запас дітей, розвиток пам’яті, мовлення, логічного мислення, виховання любові до рідного краю та свого народу.
Виготовлення привітальної листівки для учасників АТО
Мета: формувати почуття любові до рідної Батьківщини, виховувати шанобливе ставлення та повагу до воїнів-захисників Вітчизни
Повертайтеся живі та здорові, ви переможете!
Година спілкування «Щоб у серці жила Батьківщина»
2 лютого 2017 року з учнями 4 класу була проведена мультимедійна презентація «Щоб у серці жила Батьківщина»
Мета: Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого і сучасного; шанобливе ставлення до державних та народних символів держави
Є багато країн на землі,
В них озера, річки і долини…
Є країни великі й малі,
Та найкраща завжди – Батьківщина.
Є багато квіток запашних,
Кожна квітка красу свою має,
Та гарніші завжди поміж них
Ті, що квітнуть у рідному краю.
Є багато пташок голосних,
Любі-милі нам співи пташині,
Та завжди наймилішими з них
Будуть ті, що у рідній країні.
І тому найдорожчою нам
Є і буде у кожну хвилин
Серед інших країн лиш одна –
Дорога нам усім Україна!
Гра – мандрівка «Що я знаю про Україну?”
Мета: поглибити знання дітей про Україну, розвивати пізнавальні інтереси, навички роботи в групах, формувати національну свідомість школярів, виховувати почуття патріотизму, повагу до державних символів, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.
Засідання «круглого столу» за темою: «Моя Україна незалежна та неповторна»
Розширити знання учнів про Батьківщину, формувати громадянські якості: патріотизм, людяність, працьовитість; соціальну та загальнокультурну компетентність; національну свідомість школярів; розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держави, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше користі рідній Україні; формувати активну громадянську позицію, почуття любові до рідного краю, гордості за його людей, заохочувати творити добро, вирости гідними громадянами своєї держави. Виховувати повагу до державних символів, розширювати пізнавальні інтереси школярів.
Зустріч із земляком, учасником АТО
20 грудня 2016 року відбулася зустріч учнів 7 класу з учасником АТО, який проживає в нашому селищі, Буздаліним Сергієм Івановичем.
Мета даного заходу: виховувати в учнів моральні чесноти, стоїчні риси характеру (мужність, наполегливість, цілеспрямованість), почуття гордості за свій народ, національну свідомість та патріотизм; сприяти формуванню громадянської позиції як одного з проявів духовності нації, патріотичності; дати можливість відчути особливу цінність миру і спокою у світі, важливість таких понять як милосердя, підтримка та співчуття.
Усний журнал «Національні символи моєї Батьківщини»
14.12.2016 року у групі 4 класу було проведено Усний журнал «Національні символи моєї Батьківщини» з метою поширення знань учнів про національні символи України.
Зимові народні традиції (конкурс – гра)
Мета: поглибити рівень знань учнів про історичні витоки народних свят, традиційних
ритуалів та обрядів зимового циклу. Викликати в учнів бажання вивчати та відроджувати
українські звичаї, традиції, обряди, які є духовними скарбами українського народу.
Форма проведення: конкурси і ігри
Гра – подорож «Ми діти свого народу»
30 листопада 2016року у підготовчому класі була проведена
гра – подорож «МИ ДІТИ СВОГО НАРОДУ»
Мета:Навчальна:
– Поглиблення знань учнів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями;
Розвивальна:
– Формування почуття належності до українського народу;
– Розвиток полікультурної, соціальної компетентності учнів;
– Розвиток творчих здібностей учнів;
Виховна:
– Виховання толерантного ставлення до соціокультурних надбань українців;
– Виховання відповідальності, товариськості, поваги до думки інших.
Діти з задоволенням слухали казку про Україну, а потім висловлювали свої думки: чому «Україна – наша рідна країна!»
Малюки подорожували від станції до станції, де їм були запропоновані цікаві завдання:конкурс «Склади пазли» (з українською символікою), гра «Які ми?», гра «Ложку передавай – страву українську називай», гра «Назви ім’я» (з м’ячем), конкурс «В кого більше намисто»(з бубликів), на останній станції діти вивчили народну гру «Струмочок»
Гордо, голосно, дитино, ти назви ім’я країни
У якій разом із нами народився і живеш.
Їй дочкою є чи сином і, коли ти підростеш,
Будеш їй творити славу, розбудовувать державу.
Презентація «Волонтерський рух на Україні»
24 листопада 2016 року з учнями дев’ятого класу була проведена мультимедійна презентація «Волонтерський рух на Україні»
Мета: ознайомити учнів із поняттям «волонтер», з волонтерською діяльністю як проявом милосердя та доброчинності і довести, що доки існує бажання людей допомагати іншим, доти буде існувати людяність, віра в добро і надія на краще майбутнє.
Мультимедійна презентація ,,Видатні люди України,,
мультимедійна презентація ,,Видатні люди України,,.
18.11.2016 року у третьому класі була проведена мультимедійна презентація
,,Видатні люди України,,.
Мета: Здійснити інтернет-знайомство з видатними людьми України. Розвивати інтерес учнів до діячів України, їх життєвий шлях та вагомий внесок у розвиток держави. Виховувати гордість за український народ, його минуле, теперішнє та майбутнє.
Презентація «Твоя країна – Україна і ти її громадянин»
9.11.2016 відеоподорож для учнів 2 класу по просторах України
Мета; розширити знання учнів про Україну, розвивати просторову уяву дітей, пізнавальні інтереси. Виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи рідного краю.
Відеоподорож по Україні
03.11.2016 відбулася відеоподорож по Україні для учнів підготовчого класу.
Мета: ознайомити учнів з видатними місцями України, розвивати інтерес до сьогодення нашої Батьківщини, пізнавальні інтереси. Виховувати почуття патріотизму, повагу до державних символів, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.
НАШ РІДНИЙ КРАЙ
Щоб довелося мандрувати –
Піти по рідній всій землі:
У кожне місто завітати,
У кожнім побувать селі, –
То навіть би за сотню років
Цього б не встигли ми зробить:
Простори в нас такі широкі,
А міст і сіл – що не злічить!
«Моя Україна – вільна країна»
Козацькі забави для учнів 3-4 класів
12.10.2016 в Центрі відбулися козацькі забави між учнями 3-4 класів, присвячені до Дня захисника України під девізом: “Козацька історія живе, не вмирає, і слава про неї віками лунає!”
Мета: поглиблювати знання учнів про козацькі забави, уміння й навички. Привчати дітей до систематичних занять з фізичної культури і спорту, розвивати спритність, рухливість, відчуття взаємодопомоги, формувати культуру здоров’я, прищеплювати навички здорового життя. Виховувати любов до України, бажання стати завжди на її захист.
Виготовлення привітальних листівок учасникам АТО
19.10.2016
МИ З ТОБОЮ ОДНОЇ КРОВІ
Ми з тобою одної крові.
Ти став рідним мені,солдате!
Я пишаюсь, мій брате тобою.
Ти пішов в бій-всіх нас захищати.
Ти молитву народу відчуєш,
Вона буде, мов щит закривати.
Знаю, зараз в окопах ночуєш
Знаю, мусиш за нас убивати
Дорогий захиснику України!
Пишуть тобі учні 2-го класу. Ми бажаємо, щоб ти повернувся додому сильний, здоровий і живий. І щоб ти повернувся до своєї родини. А ми будемо старатися гарно вчитися і слухатися своїх батьків, учителів.
З повагою, учні 2 класу
Навчальний проект «Україна співуча»
Анотація проекту .
Цей проект спрямований на поглиблення знань учнів про українську пісню; розвиток інтересу до усної народної творчості, творчі здібності дітей; виховання розуміння мелодійності, естетичного смаку, патріотичного почуття.
Мета проекту: ознайомлення учнів з історією народної музики, народними костюмами, традиціями, обрядами. Учні також мають навчитися виконувати народні пісні, елементарні танцювальні рухи, розпізнавати народні інструменти. Вчаться порівнювати інформацію із різних джерел, проводити аналіз, робити висновки, презентувати свою роботу.
Дослідження учнів складаються з пошуку інформації, узагальнення її, підсумування результатів досліджень, учні роблять висновки, виконують роботу у вигляді буклету, презентації. Виконують творчі завдання:
– порівнюють звучання різних видів народних інструментів та пишуть твір «Чому мені подобається…»;
– розучують обрядову пісню;
– розучують український танець;
– створюють малюнки або колажі за темою проекту.
– вчаться презентувати свою роботу перед однокласниками.
– Презентують свою роботу перед батьками та вчителями.
6) Підводять підсумки своєї роботи у проекті та планують наступний проект.
Проект має освітнє й виховне значення, сприяє саморозвитку та прояву індивідуальності.
З вихованцями Центру проведено конкурс-гру “Україна моя країна!”
Мета:
- навчальна – закріпити знання учнів про Україну, її символи, традиції, впроваджувати елементи естетичного виховання культури спілкування;
- розвивальна – розвивати українське мовлення учнів, культуру поведінки; уміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях, колективну творчість і комунікативні здібності;
- виховна – виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини – України, її символів, традицій, обрядів, почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, творчу самостійність і відповідальність, уміння самоорганізовуватись, вміння працювати командою, сприяти розвитку творчої особистості.
Епіграф: Хто зберіг любов до краю і не зрікся роду, тільки той віддав всю душу, все, що зміг, народу.