Історія навчального закладу

На сході України, в Харківській області, в мальовничому містечку Сахновщина понад сорок років тому, в 1963 році, започаткувала своє існування школа-інтернат.

Десять років школа-інтернат плідно працювала як загальноосвітня школа-інтернат для дітей з багатодітних сімей.

yy

У 1973 році, виходячи з потреб суспільства та потреб освітньої реформи, школа була реорганізована в допоміжну школу-інтернат. Реорганізація стала стартом в праці педагогів на довгі 28 років.

У зв’язку зі змінами, які відбулися в суспільстві в середині 90-х років, освіта все більше уваги приділяє питанням соціалізації дітей з вадами фізичними та розумовими. Це призвело до необхідності в 2001 році знову реорганізувати школу-інтернат. Тільки тепер це школа для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування із затримкою психічного розвитку.

У 2003 році в навчальному закладі відкрито музей. Музей містить інформацію про історію школи, перших керівників, випускників. Значну експозицію в музеї присвячено досягненням учнів, відпочинку та подорожам вихованців по Україні та за кордоном.

Наступне десятиріччя школа працювала й розвивалась. Зроблено капітальний ремонт внутрішніх приміщень та будівель, поповнено матеріально-технічну базу. Школа опалюється газом, має власну свердловину. Вихованці  є учасниками та переможцями Всеукраїнських, обласних та районних змагань, конкурсів, виставок.

За цей період школа випустила 187 учнів, які продовжили навчання у 10-х класах загальноосвітніх шкіл-інтернатів та професійних училищах.

У 2012 році школу перейменовано у комунальний заклад “Сахновщинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів” Харківської обласної ради.

А вже в 2013, виходячи із потреб суспільства, заклад реорганізовано у Комунальний заклад “Сахновщинський навчально-реабілітаційний центр” Харківської обласної ради. Розпочався новий етап його розвитку.

Колектив Центру працює над удосконаленням форм і методів щодо проведення з учнями корекційно-відновлювальної роботи. Комунальний заклад «Сахновщинський навчально-реабілітаційний центр» Харківської обласної ради є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття початкової та базової середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушенням інтелектуального розвитку та вадами мовлення.

Мета  Центру  – це особистісне становлення учнів, розвиток їхніх пізнавальних здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей та розвиток самостійності, творчості, пізнавальної активності, що забезпечують їхню готовність до життя в суспільстві.

На сьогоднішній день значно покращилось матеріально-технічне забезпечення Центру. Проведено сучасні ремонти приміщень, навчальні кабінети оснащені інноваційними та інтерактивними засобами навчання.

Відповідно до вимог НУШ для учнів 1-4х класів створено освітній простір з різними навчальними осередками. З метою забезпечення  належних умов для організації освітнього та корекційного процесу у  Центрі обладнані класні кімнати і кабінети, зокрема, розвитку мовлення, вчителя-логопеда, практичного психолога.  У них зосереджені навчальне обладнання, наочні та дидактичні посібники, матеріали для корекційно-розвиваючих занять, соціально-трудової реабілітації, технічні засоби навчання. Також до послуг дітей спортивна, тренажерна, танцювальна, актова зали, гімнастичний, футбольний та дитячий майданчики. Діє пансіон. Усі приміщення  Центру світлі, затишні, естетично оформлені, обладнані згідно програм і завжди чекають на дітей.